Nebi Hatipoğlu tenkitlere yanıt verdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Betonlaşmaya karşı olanların tarım yerlerini imara açarak betonlaştırdıklarını söyleyen Hatipoğlu, “Eskişehir’de bu vakte kadar ne yapılmamış, yapılanlar ise hangi formda liyakatsiz yapılmış, çık televizyonda karşıma konuşalım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ayşe Ünlüce, evvelki gün gerçekleşen vatandaşlarla buluşmasında AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Nebi Hatipoğlu’nun imar projelerini eleştirerek, “Eskişehir’in betonlaşmasına müsaade vermeyeceğiz” sözlerini kullanmıştı. Paşa Mahallesi Seçim İrtibat Ofisi açılışında vatandaşlara seslenen Hatipoğlu, CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ayşe Ünlüce’nin tenkitlerine sert bir halde karşılık verdi. Eskişehir’de imara açılması gereken en son yerler olan tarım topraklarının imara açılarak, kenar mahallelerin mukadderatına terk edildiğini söyleyen Hatipoğlu, adayların ertelenen canlı yayın buluşmasına atıf yaparak, “Eskişehir’de bu vakte kadar ne yapılmamış, yapılanlar ise hangi halde liyakatsiz yapılmış, çık televizyonda karşıma konuşalım” dedi.

“Madem betonlaştırmak istemiyorsunuz, tarım yerlerini neden imara açtınız“

Mevcut mahallî idarelerde liyakatsizlik olduğunu belirten Hatipoğlu, şu tabirleri kullandı:

“Eskişehir’in tamamına, Eskişehir’in trafiğine, suyuna, imar bekleyen tüm mahallelere hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Biz ne dersek karşı taraf, ‘Yapamazlar, edemezler’ diyor. Ben, ‘Bu trafiği düzelteceğiz, bu travmayı yerin altına alacağız’ diyorum. ‘Eskişehir’in altı su. Bu tramvayı yer altına indiremezsiniz’ diyorlar. Karadeniz’de bin 120 kilometre açıkta 4 bin 500 doğal gaz teknolojimiz var. Biz İstanbul’da Marmaray yapmışız. Denizin altına tünel yapmışız. Denizin içinden tren geçiriyoruz. Burada da bunları yaparız fakat bizim yapacaklarımıza CHP belediye lider adayının hayalleri yetmez. Biz bunları yapıyorsak, Eskişehir’de de tramvayı çok rahatlıkla yer altına indirebiliriz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. CHP adayıyla karşılıklı televizyona çıkacaktık. Karşılıklı projelerimizi anlatacaktık, projeleri tartışacaktık. Lakin bir mazeretle korktu çıkmıyor. Sen ne vakit müsaitsen o vakit çıkarız dedik. Artık dedi ki; ‘19 Şubat’ta çıkalım.’ Biz hazırız ve kararlıyız. Ayın 19’unda televizyonda olacağız. O gelse de gelmese de ben çıkacağım, projelerimi anlatacağım. Dün şunları duydum, CHP, SKM açılışı yapmış, diyorlar ki; ‘Eskişehir’in betonlaşmasına karşı çıkacağız.’ Kardeşim bakın kentin içindeki ‘Kızıl yer’ Eskişehir’in son yeşil kalan yerini imara açtınız. Neden açtınız ve 5 kat verdiniz oraya? Madem betonlaştırmak istemiyorsunuz, tarım yerlerini neden imara açtınız? Batıkenti ben mi imara açtım? Batıkent büsbütün yeşil alandır, tarım toprağıdır. Biz betonlaşmaya karşıyız. Biz yeşil alanların imara açılmasına karşıyız. Biz ne yapacağız? Yıllardır imar bekleyen kenar mahalleler, Gündoğdu, Fevziçakmak, Huzur, Yeşiltepe üzere mahallelerde vatandaşımızın beklediği 5 kat imarı vereceğiz. Biz hizmet ederken, gariban mahallelere de hizmet edeceğiz. ‘Biz toplumsal demokratız’ diyorlar. Yahu devamlı suya artırım yapan, her şeyin fiyatını arttıran halkçı belediye olur mu? Liyakat olmayan yerde hiçbir şey olmaz. Yıllarca AK Parti’yi liyakatsizlikle suçlayan Yılmaz Büyükerşen’e sesleniyorum. Nerede liyakat? Yeğenin daire lideri, damadın genel müdür. Nerede liyakat? Liyakatsiz olan yerde rahmet olmaz. Liyakat olmayan yerde işler yürümez. Suyu fiyatını alışılmış ki indiremezsiniz, Estram natürel ki ziyan eder. Gerçek belediyeciliği 31 Mart’tan sonra bütün kentimize göstereceğiz.”

Öte yandan Hatipoğlu, açılışta mehteran grubu, meşale ve vatandaşların tezahürleriyle karşılandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Nebi Hatipoğlu tenkitlere yanıt verdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin