YETERLİ Parti’nin Hatay ve Muğla adayları muhakkak oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti’nin Hatay ve Muğla Büyükşehir Belediye Lider Adayları belirli oldu. Hatay adayı Nusret Cömert olurken, Muğla için ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener,  Prof. Dr. Metin Ergun’u küme toplantısında açıkladı. 

İyi Parti’nin Muğla’da lokal seçim mesaisi sürüyor. UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Düzgün Parti küme toplantısında Muğla Büyükşehir Belediye Lider Adayı olarak Prof. Dr. Metin Ergun’u ilan etti.  Akşener, etkin olarak milletvekilliği vazifesini sürdüren Metin Ergun’u kürsüye çağırarak kelam hakkı verdi. 

Muğla’da faal siyaset yapan en deneyimli isim olduğunu vurgulayan Metin Ergun, şunları söyledi; 

HATAY ADAYI DA NUSRET CÖMERT OLDU

İYİ Parti, Hatay Büyükşehir Belediye Lider Adayı olarak da Nusret Cömert’i açıkladı.

NUSRET CÖMERT KİMDİR?

Damnus Güç ve Yatırım A.Ş. İdare Heyeti Lideri Nusret Cömert, 1984 – 2014 yılları ortasında 30 yıl Royal Dutch Shell’de vazife yaptı. 12 yıl boyunca Türkiye’de petrol eserleri konusunda faaliyet göstermiş, bu devirde Shell Türkiye’nin, akaryakıt bölümünün liberasyon sürecinde transformasyonunu gerçekleştirmiştir. 

Peşinden Royal Dutch Shell’in Londra’daki merkezinde iki yılı aşkın bir mühlet, içerisinde Türkiye’nin de yer aldığı Doğu Akdeniz Bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak atanmıştır. 

Türkiye’deki doğal gaz ve güç şirketini kurmuş, Genel Müdürlüğünü yürütmüştür. 2002 – 2014 yılları ortasında Türkiye’de arama ve üretim ile doğal gaz ve güç faaliyetlerinin Murahhas Azası ile kurucusu olduğu Shell Güç A.Ş.’nin (SEAŞ) İdare Heyeti Başkanlığı misyonunu sürdürmüştür. 

Türkiye’de doğal gaz bölümünün liberasyonu sürecinin öncülüğünü yapmış, SEAŞ’ı Türkiye’de birinci özel doğal gaz ithalat ve toptan satış şirketi olarak faaliyete başlatmıştır. Shell’in Türkiye’de Akdeniz ile Batı Karadeniz’de offshore petrol ve doğal gaz arama, Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ise kaya petrolü arama faaliyetlerine başlamasını gerçekleştirmiş, petrol ve doğal gaz arama alanında Ortadoğu ve Kuzey Afrika Liderlik Takımı, doğal gaz ve güç alanında Avrupa Liderlik Takımı Üyeliklerini yapmıştır. 

Dört yıl Akfen Holding A.Ş.’nin Bağımsız İdare Şurası Üyeliğini yapmış olup hala Borusan Mannesman Bağımsız İdare Heyeti Üyesidir.

Cömert Makina Mühendisi olup MBA eğitimi almıştır. Harvard Üniversitesi İleri Liderlik Kıdemli Akademi Üyesi ve IMD Business School Alumnisidir. 

Trinidad ve Tobago Cumhuriyeti Türkiye Fahri Başkonsolosu, İstanbul Konsoloslar Heyeti (ICC) İdare Heyeti Üyesi, Harvard Mezunlar Derneği Lider Yardımcısı, TÜSİAD’ın 15 yıl üyesi, DEİK Türkiye-Orta Amerika ve Karayipler İş Kurulu Yürütme Şurası Üyesi, Kadir Has Üniversitesi Güç ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müşavere Şurası Üyesi, Harvard Club of New York City ve Galatasaray Kulübü üyesidir.

NUSRET CÖMERT KİMDİR?

23 Şubat 1963’te Muğla ili Milas ilçesi Kargıcak köyünde doğdu. Babasının ismi Tevfik, annesinin ismi Nazife’dir.

Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde tamamladı.

Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısmı’nda Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996’da doçent, 2006’da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği vazifesinde bulundu.

21. ve 23. Periyot Muğla Milletvekili ve YETERLİ Parti kurucu üyesi olup, GÜZEL Parti Mahallî İdareler Lideri olarak vazife yapmaktadır.

İyi seviyede İngilizce, Rusça ve Farsça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

KAYNAK: İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YETERLİ Parti’nin Hatay ve Muğla adayları muhakkak oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin