Cumhurbaşkanı Erdoğan mahallî seçim öncesi ikinci durağı olan Ordu’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

lokal seçim öncesi alana indi.

Dün birinci durağı Samsun olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de Ordu’da vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Yoğun bir ilgiyle karşılanan Erdoğan’a sevgi seli gösterildi.

Coşkulu kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şunları söyledi:

Boztepe’den Ordu’ya bakılmakla doyulmaz. Ordu’nun hoşluğu söylemekle sayılmaz. Denizde dalgası var üstünde takası var Allah şahit Ordu’nun millete sevdası var. Bakılmakla doyulmayın, hoşluğu sayılmayan, milletine, vatanına, devletine, sevdasına gökte uçan kuşların bile gıpta ettiği medarı iftiharımız Ordu. Senin her ilçenin, her mahallenin, sesimize sesiyle, sevdamıza sevdasıyla mukabele eden kadirşinas her bir insanını hasretle selamlıyorum. Ordu’ya mayıs 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanlığında sahsıma verdiği yüzde 62’yi aşan Meclis’te Cumhur İttifakı’na verdiği yüzde 61’in üzerindeki dayanağı için şükranlarımı sunuyorum. Bu rekor sonuçlarla Türkiye Yüzyılı’nın öncü kentleri ortasında yer alma kararını ortaya koymuştur. Ülkeye eser kazandırma ve millete hizmet etme yolunda girdiğimiz her çabada kayıtsız kuralsız yanımızda yer alan Ordu safını bir kere daha kuşkuya yer vermeyecek formda göstermiştir.

Biz de bugüne kadar olduğu üzere önümüzdeki devirde de Ordu’nun bu sevgisine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız. Dün Ordu ile ortamıza kimseyi sokmadık, bugün de ortamıza kimseyi sokmayacağız. İstismar siyaseti yapanlar, ortamıza girmeye çalışanlar sakın bunlara yer vermeyin. Biz ortamıza tefrika sokmaya çalışanlarla bugüne kadar yürümedik. Tam bilakis biz bizimle bir olan, bir arada olan, iri olan, canlı olan, kardeş olanlarla bir arada yürüdük, bundan sonra da onlarla yürüyeceğiz. Her kim aksini tez ediyorsa yalancıdır, müfteridir, hilebazdır, kifayetsiz bir muhterisdir. Ordu’nun siyasi hokkabazlıklara değil yalnızca yapıta muhtaçlığı var, hizmete muhtaçlığı var, Türkiye Yüzyılı’na hazırlanmaya gereksinimi var. Elbette bu ülkenin her bireyi istediği partide siyaset yapma hakkına sahiptir. Nereye giderse gitsin, hangi partide siyaset yaparsa yapsın. Bizim onlarla işimiz yok.

Her fırsatta altını çizerek tekrar ettiğim üzere bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Bizim ne dünün CHP’si üzere gerimizde tek parti faşizminin utancı var, ne de bugünün CHP’si üzere kendi iç hengamesinden başını kaldıramayan palavra üzerine şurası bir siyasetimiz var. Biz tüm samimiyetimizle ve gücümüzle ülkemizin önünde yeni ufuklar açmanın, kentlerimizi de bu vizyona ayak uyduracak idarelere kavuşturmanın çabası içindeyiz. Bu anlayışla hasret gidermek ve vatandaşımızın sandıkta takviyesini istemek için gittiğimiz çabucak her kentte rakiplerimize meydan okuyoruz. Dün Samsun’daydık. Bugün Ordu’dayız, buradan da Giresun’a. Yarın Trabzon oradan da Rize.

Eser ve hizmet müktesebatı konusunda ne belediyelerde ne iktidarda bizimle yarışacak bir parti zati mevcut değil. O denli ya, heralde milletimiz 17 seçimdir kara kaşımıza, kara gözümüze hayranlığından her seçimde bizi sandıktan birinci çıkarmıyor. Türkiye’nin 21 yılda nereden nereye geldiğini akıl ve vicdan sahibi herkes görüyor, kabul ediyor. Yalnızca bu kadar da değil bizimle vizyonda, programda, projede yarışacak bir rakip de tanımıyoruz. Seçimlerde karşımıza çıkan partilerin bir kısmının bırakın ülkeye ve kentlerimize katkıda bulunmayı kendilerine bile hayırları yok. Kent hastanemiz şu anda yüzde 93 bitmiş vaziyette. Yol ezası vardı bugün Ulaştırma Bakanıma da talimatı verdim. Dedim ki yolu da hızla yapacaksın bunu belediyeden bekleme. Ulaştırma Bakanı olarak yolu da bitir böylelikle kent hastanesi ile birlikte yolumuzu da bitirmiş olalım.

Mesela, herkesin saç saça, baş başa arbede halinde olduğu CHP’ye bakıp da diğer bir hissiyata kapılmak mümkün mü? Şu anda biz merkezi idarede miyiz? Bu kardeşiniz bu ülkenin Cumhurbaşkanı mı hasebiyle burada Mehmet Hilmi Güler ve ilçe belediyelerimiz seçimi kazandığı anda şunu bileceksiniz; Burada Cumhurbaşkanı şu anda AK Parti’de Erdoğan. Hükümet onda hasebiyle lokal idarede de birebir biçimde burada AK Partili bir büyükşehir ve ilçe belediyeleri olduğu vakit artık Ordu’nun kılına ziyan gelmez. Bunu yapacağız. Samsun’dan Hopa’ya bu kıyı yolunu kim yaptı? Biz yaptık. Artık de tekrar birebir formda yola devam.

Yine ülkeye ve millete yararı olmayan partilerin kimileri da tüm stratejilerini kazanmak üzere değil kaybettirmek üzere kurmuş durumdalar. Senin bu ülkede tuğla üzerine tuğla koyma düzeyinde bir müsaade bile yoksa, milletin sıkıntılarından birine bile derman olacak projen yahut teklifin yoksa, rastgele bir bahiste geleceğe ışık tutacak fikir üretememişsen, birilerine kaybettirmekle eline ne geçecek? Bu başın sonu kendini siyasetin mezat pazarında açık artırmaya çıkarmaktır. Gerçekten o denli de oluyor.

AYRINTILAR GELİYOR…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan mahallî seçim öncesi ikinci durağı olan Ordu’da

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin