Murat Kurum: İstanbul’umuzun memurları için burada yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) 12. Bölge 7. Devir 1. Teşkilat Eğitim Programı’na katılan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lider adayı Murat Kurum, dün AK Parti Küçükçekmece Belediye Lider adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışması sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle kınadı.

Kurum, “Bu menfur atakta yaralanan kardeşimize Rabb’imden acil şifalar diliyorum. Kendisinin hoş haberlerini teşkilatımızla birlikte bekliyoruz, Cenab-ı Allah’a dua ediyoruz. Biz, ne suretle olursa olsun seçim çalışmalarımıza kasteden bu taarruz karşısında birliğimizi, beraberliğimizi, kararlılığımızı koruyacağız. Hiç kimsenin bu süreci baltalama çalışmalarına, gölgelemesine asla ve asla müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Trafik kazasında dün hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Vilayet Bayan Kolları Lider Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’ya da Allah’tan rahmet dileyen Kurum, şöyle devam etti:

Murat Kurum, konuşması sırasında salondaki iştirakçilerden Baltacı için Fatiha mühletini okumalarını istedi.

Kurum, bugün Eğitim-Bir-Sen’in Türkiye’de en faal sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu belirterek, “Hamdolsun ki bugün Türkiye’nin yüzünü ağartan başarılara imza atan bir Eğitim-Bir-Sen var. Kurulduğunuz günden bu yana kararlılıkla, sabırla ve içtenlikle sürdürdüğünüz çabalar için sizlere canıgönülden teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

– “VERDİĞİNİZ KELAMLARI TUTAMADINIZ”

Kendilerinin ebediyen memurun hak arama çabasına dayanak verdiklerine dikkati çeken Kurum, ilerledikleri tüm sarp yollarda yerli, ulusal ve onurlu bir duruşu öğretmenlerle birlikte gösterdiklerini, onların 15 Temmuz’da alanlara en ön safta koşmasını asla ve asla unutamadığını kaydetti.

Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin şu an bir telaş içerisinde olduğunu lisana getirerek, şunları söyledi:

“Ne yapacağını, nasıl davranacağını, ne söyleyeceğini açıkçası tam bilmiyor. Bu kaos ve karmaşa içerisinde biz belediye çalışanlarımızın fiyatlarını, çalışma kurallarını iyileştireceğimizi söz ettiğimizde onlar da çabucak bir promosyon verdiler. Kardeşlerimize, ‘Bu sizin 31 Mart’taki görüşünüzü, fikrinizi değiştirir mi?’ diye sorduğumuzda arkadaşlarımız şu yanıtı verdiler, ‘Biz kurumumuzu seviyoruz ve kurumsal düşünüyoruz.’ dediler. O yüzden Büyükşehir Belediyesi promosyon da verse, tutamayacağı vaatleri de verse Eğitim-Bir-Sen’li kardeşlerim, bizim çalışan yol arkadaşlarımız o denli davasını bir promosyona değişmez. Olaya bir bütün bakar, olaya büyük bir Türkiye davası yolunda bakar. O yüzden siz ne yaparsanız yapın beyhude, verdiğiniz kelamları tutamadınız.”

Göreve geldiklerinde İstanbul’da düzenlenecek özel eğitim programlarına tam takviye vereceklerine dikkati çeken Kurum, “Sizler eğitim faaliyetlerinizi sürdürürken türlü düşüncelerle karşılaşıyorsunuz. Aranızda okul müdürlerimiz var. Bugün okullarımızda, yaşanan en büyük problemlerden birisi olan hijyen, güvenlik ve paklık sorunuyla uğraşan müdürlerimiz var. Size kelam veriyorum, biz vazifeye geldiğimizde artık bu türlü bir meseleniz kalmayacak. Okullarımızın paklık, güvenlik ve bakımında sizlerin yanında olacağız. Biz, bu yükü omuzlarınızdan alacağız ki siz geleceğimizin teminatı çocuklarımıza çok daha nitelikli faaliyetler yapabilesiniz.” dedi.

Murat Kurum, Turgut Cansever’in “Şehri imar ederken kuşağı ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz jenerasyon, imar ettiğiniz kenti tahrip eder.” kelamını hatırlatarak, Bu bakımdan hem kenti hem de kuşağı ihya edeceklerini vurguladı. Kurum, “Neslimizin imarı konusunda sizlerle el ele çalışacağız. İstanbul’umuzun memurları için burada yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız ve yaşanabilir bir kent olması için de özel bir uğraşı ortaya koyacağımızı bilmenizi isterim.” diye konuştu.

Kurum, memurların, emekçilerin ve işçilerin kuracağı kooperatiflere KİPTAŞ eliyle proje ve imal üzere teknik dayanaklar vereceklerinin altını çizerek, İBB’den haksız yere çıkartılanları tekrar işe alacaklarını, kendi idarelerinde hiç kimsenin haksızlığa uğramayacağını kaydetti.

Kendilerinin bir kardeşler topluluğu olduğuna işaret eden Kurum, “Sadece Türkiye’de değil en son Gazze’mizde olmak üzere, dünyanın neresinde bir mazlum sesini duysak çabucak yanı başında sizin ellerinizi gördük. Gündemimiz ne olursa olsun Gazze’yi, Gazze’nin suçsuz çocuklarını, zulme uğrayan annelerini, babalarını unutmayacağız, unutturmayacağız.” formunda konuştu.

– “BAHAR DEĞİL KARA KIŞ YAŞADIK”

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Lideri Ali Yalçın ise 31 Mart 2019 seçimlerinin hafızalarında olumlu tablolar bırakmadığını lisana getirdi.

Yalçın, “Geçen devir mahallî idare seçimlerinden sonra ‘Emek uğraşını kucaklayacağız.’ diyenler, üzülerek söz edeyim ki emek uğraşını kundakladılar.” dedi.

Emekçilerin hukukunun korunmasının ve iş teminatının sağlanmasının gerekliliğinden bahseden Yalçın, şunları söz etti:

“Yerel idare seçimlerinden sonra HDP’li, CHP’li, DÜZGÜN Partili birçok belediyede yaşadığımız bu travmatik durumları bir daha yaşamak istemiyoruz. Bize ‘Martın sonu bahar.’ demişlerdi lakin bahar değil kara kış yaşadık. Biz belediyelerde sürgünler yaşadık, 1500 kilometre öteye sürgünler yaşandı. Bunların hepsinin çabasını örgütlü gücümüzle verdik ve bu manada kıymetli bir kademeyle, Cumhurbaşkanı’mızın sözleşmelileri takıma almasıyla birlikte kaydetmiş olduk ve geçmişteki o telaşları, kuşkuları geride bıraktık.”

Yalçın, Murat Kurum’un geçmiş periyot çalışmalarını hatırlatarak, çıktığı seyahatte ona muvaffakiyet diledi.

Programa AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

KAYNAK: AA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Kurum: İstanbul’umuzun memurları için burada yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin