MHP seçim beyannamesini açıkladı! 3 ana tema, 9 prensip ve 100 unsurdan oluşuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart’ta yapılacak lokal seçime az bir mühlet kalırken, partilerin seçim hazırlıkları da sürat kesmeden devam ediyor. Lokal seçim öncesi Mhp‘nin 3 ana tema ve 100 husustan oluşan beyannamesini paylaşan Genel Lider Yardımcısı Sadir Durmaz, “Birincisi yeni tehditler ve Türkiye’nin bekası hususudur. İkinci ana temamız, üretken belediyecilik vizyonumuzdur. Üçüncü ana temamız ise afet ve krizlere hazırlıklı, etraf dostu güçlü şehirlerdir” tabirlerini kullandı.

“919 SEÇİM ETRAFINDA ADAY GÖSTERECEK DURUMDAYIZ”

Mhp‘nin seçim beyannamesini Genel Lider Yardımcısı Sadir Durmaz açıkladı. Durmaz, kesin aday listelerini 20 Şubat’ı beklemeden 15 Şubat’ta Yüksek Seçim Şurası’na (YSK) teslim edeceklerini de söyledi. Durmaz, ‘919 seçim etrafında MHP olarak aday gösterecek durumdayız. 102 seçim noktasında AK Parti, MHP’li adayları; 474 noktada ise MHP, AK Parti adaylarını destekleyecek’ dedi.

“3 ANA TEMADAN BİRİNCİSİ TÜRKİYE’NİN BEKASI KONUSUDUR”

Beyannamede 3 ana tema ve 9 unsura dikkat çeken Durmaz’ın açıklamalarından satır başları şöyle; “Önceliğimiz Türkiye Yüzyılı’nı ulusal menfaat öncülüğünde inşa edilen çağda adil bir mahallî idare anlayışıyla kucaklamaktır. Asrı Türk asrı yapacak yolun güçlü merkez güçlü mahallî idare anlayışından geçtiği tartışmasızdır. Beyannamemizin 3 ana temasından birincisi yeni tehditler ve Türkiye’nin bekası bahsidir. MHP, aile kurumu başta olmak üzere ulusal kıymetlerimizin taarruz altında olduğuna dikkat çekmektedir. Toplumlar cinsiyetsizleştirilmek istenmektedir. Aile kolay bir pozisyona indirgenmek istenmektedir. Mahallî idarelerin temel maksatlarının başında aile yer almalıdır.

“İKİNCİ ANA TEMAMIZ ÜRETKEN BELEDİYECİLİK VİZYONUMUZ”

İkinci ana temamız üretken belediyecilik vizyonumuzdur. Rastgele bir vatandaşımıza ayrımcılık uygulanması kabul edilemez. Üretken belediyecilik anlayışımız lokal gereksinimlerin gerçek tespit edilmesi temeli üzerine inşa edilmiştir.

MHP Genel Lider Yardımcısı Sadir Durmaz.

9 UNSURLU, 100 UNSURLUK BEYANNAME

3 ana temamızdan sonra 9 unsura yer verilecek olup bu prensipler içerisinde yer alan 100 husustan belirli başlı örnekleri paylaşacağız. Birinci prensip, üretken belediyecilik ve mahallî iktisat… Belediye hizmetlerinde tam manasıyla aktiflik ve verimliliği sağlayacağız. Kentin muhtaçlıkları doğrultusunda yeni sanayi bölgeleri oluşturacağız. İki, üretken belediyecilik ve dirençli kentler… Kent planlarını, afetleri ve kentin muhtaçlıklarını göz önünde bulundurarak hazırlayacağız. Kentlerimizin klasik dokusuna uygun yatay mimariyi destekleyeceğiz.

“ÇOCUKLAR İÇİN İNANÇLI OYUN ALANLARI”

Üretken belediyecilik ve bayan, aile ve çocuk… Bayanların iş gücüne iştirakini artırmak için yeni iş imkanları sağlayacağız. Hem çalışan hem de mesken hanımı annelerin çocuklarını gönderebileceği kreşler açacağız. Çocuklar için inançlı oyun alanları oluşturacağız. Üretken belediyecilik ve emekliler, yaşlılar… Tüm kentlerimizde bakım gereksinimi bulunan yaşlılarımızın hayat kalitelerinin yükseltilmesini sağlayacağız. Bakım ve yardım hizmetleri merkezlerinin sayısını artıracağız.

“ALTYAPI PROBLEMLERİNİ AZALTACAĞIZ”

Üretken belediyecilik ve altyapı, ulaşım, etraf, güç… Etraf düzenlemelerini ihya ederek altyapı sıkıntılarını azaltacağız. İklim kriziyle gayret konusunu çalışmalarımızın merkezine alacağız. Üretken belediyecilik ve akıllı, dijital kentler… Kentlerdeki yatırımların blok zincir yapay zeka üzere yenilikçi teknolojiye uygun bir halde artırılmasını destekleyeceğiz. Üretken belediyecilik ve inançlı yaşanabilir kentler… Uyuşturucu ile uğraş başta olmak üzere her türlü bağımlılıkla uğraşa öncelik vereceğiz. Akıllı aydınlatma ile kentin her yanını aydınlatılmış inançlı sokaklar ve parklar haline getirerek önleyici bir önlem sağlayacağız. Bisiklet yolları yaygınlaştırılacak. Üretken belediyecilik ve toplumsal dayanaklar… Aile bütünlüğünü korumak için farklı nesillerin bir ortada olabileceği hayat ve toplumsal merkezlerin sayısını artıracağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MHP seçim beyannamesini açıkladı! 3 ana tema, 9 prensip ve 100 unsurdan oluşuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin