Lider Canpolat muştuyu verdi: Cet sporları tesisinin proje çalışmaları bitti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haliliye’de 5 yıllık süreçte lider Mehmet Canpolat hayata geçirdiği projeler ile ilçede gözle görülür değişimlere imza attı. Canpolat, 5 yıl boyunca yaptıklarını ve yeni periyodun şifrelerini de Haber7 muhabiri Yavuz Selvi’ye anlattı.

Canpolat Haliliye için bir müjde de verirken, “Şimdi biz bu mevzuyla ilgili buradan da bir müjde vermiş olalım. Bir cet sporları kompleks tesisinin çalışmasını, projesini bitirdik. İçinde ulusal sporlarımız olan, güreş ve birebir vakitte okçuluğun milletlerarası standartta yapıldığı bir tesisin projesini inşallah önümüzdeki periyotta temellerini atıp, açılışını gerçekleştireceğiz.” sözlerini kullandı. 

 

“AK PARTİ DEMEK HİZMET DEMEKTİR”

Haliliye Belediye Lideri Mehmet Canpolat şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanımızın bildirimiyle birlikte, inşallah vatandaşlarımızın da teveccühü ile birlikte nasıl ki 2019’da yüksek bir oy oranıyla vatandaşlarımıza hizmet etme gururuna nail olmuşsak tekrar 31 Mart’ta da inşallah amacımız, vatandaşlarımızın takdiriyle birlikte yüksek bir oy ile vatandaşlarımıza hizmetimize devam noktasında olacak. Halkımızla bir beraberiz. Onların daima içindeyiz. Kederleriyle hemhal oluyoruz. Acılı günlerinde, memnun günlerinde ve hizmet noktasında da gayemiz şiarımız şu oluyor; Biz vatandaşın içerisinde dolaşırız, dolaşıyoruz. Vatandaştan gelen bize talepler daima birikiyor ve en son bu vatandaşın isteği ve doğrultusunda, talebi doğrultusunda bir projeye dönüşüyor. Bu projenin de başlığının manşetini vatandaş satıyor. En âlâ manşeti vatandaş atar üzere. Biz projelerimizle, hizmetlerimizle, her daim var olduk. 

AK Parti demek eşittir hizmet demek, gerçek belediyecilik mottosuyla sloganıyla şu an vatandaşlarımız karşısındayız. Belediyecilikte de duayen olan Türkiye’ye ve tüm dünyaya  hükümet idaresi manasında da hizmetler manasında da bir önder var. Herkes kendisine bir rol model seçer. Herkes kendisine bir başkan seçer. Bizim de seçmiş olduğumuz rol modelimiz önderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti belediyeciliğiyle ilgili birçok mevzuyu kendisinden öğrendik. Birçok mevzuyu dünya öğrendi, Türkiye öğrendi. Bugüne kadar AK Parti’nin belediyecilikle ilgili muvaffakiyetinin gerisinde Cumhurbaşkanımızın İstanbul’daki yapmış olduğu hizmetlerin semeresi var.

Bizler Sayın Cumhurbaşkanımıza aslında daha çok şey öğreneceğiz ancak en başta Sayın Cumhurbaşkanımızdan siz bir olun. Hemhal olun, birlikte olun ve dediği üzere, korkma, yese kapılma, Allah bizimle beraberdir. Düsturuyla birlikte biz önümüzde ne kadar sert, ne kadar mani olursa olsun bu inanmışlıkla inanmak, başarmanın yarısından fazlasıdır. Biz yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz. Vatandaşlarımızla bir olmaya, onlarla bir arada olmaya çaba edeceğiz ve inşallah hizmetlerimizi geçmişte olduğu üzere önümüzdeki devirde de misliyle arttıraraktan yolumuza devam edeceğiz.

HALİLİYE’DE SEMT PAZARLARI KURULDU

Birçok mahallemizde semt pazarı noktasında yerimiz yoktu. Lakin biz bu semt pazarı bağlantısını biraz daha kompleks tesise çevirdik. Artık yeni yapmış olduğumuz semt pazarlarımızdan, mahallelerimizde semt pazarının yanına ek, zabıta amirliğine, varsa çabucak bir otopark alanını, yeşil alanını ek ediyoruz. Kimi yapmış olduğumuz semt pazarlarında kot manasında, imar manasında bodrum kalan kısımlarına da yeniden toplumsal yardım işleri müdürlüğümüzü oralara yerleştirerekten burada hizmet veriyoruz. Yani bir tesise, bir kompleks tesis çeviriyoruz. Bir kısım yapmış  semt pazarı yerinde de halı saha ve cami inşasını Karşıyaka Mahallemize gerçekleştirdik. Artık Ahmet Yesevi’de çok çağdaş bir semt pazarı bir kompleks tesis yeşil alanıyla inşa ettik. İnşallah onun da açılışını gerçekleştireceğiz. 

KİRALIK ARAÇLARI SONLANDIRARAK BÜYÜK TASARRUF YAPILDI 

Ama bizler belediyecilik manasında 2014 yılında kurulmuş yeni bir belediyeydik. Yaklaşık on yıla vardık. Kurumsal manada işçi eğitimi, vatandaşa hizmet, kurumsal manada iç yapı dinamiklerinin yerine oturması ismine 2019-2024 ortasında en değerli yapmış olduğumuz atak araç filosuyla ilgiliydi. Şu anda Haliliye Belediyesi’nde hiçbir tane kiralık araç kalmadı. Gerek iş makinaları, gerek olağan öbür araçlar olsun ve mıcır ocağı tesisi de dahil olmak üzere Haliliye Belediyesi artık kendi kendine yetebilen bir belediye haline dönüştü. Hesaplamalara da baktığımız vakit bir yıllık kira bedeline karşılık yaklaşık 184 tane araçla birlikte bir ömürlük aracı Haliliye Belediyesi’ne kazandırmışız.
O günkü kaidelerde yaklaşık 184 araçla bir arada 184 milyonluk bir yatırım idi. Şu anda hesaplamalarımıza nazaran bir katrilyona yakın bir katma pahası Haliliye Belediyesi’ne düzgün bir atılım ile katmış olduk. Ekonomik olarak baktığımız vakit. 

SAĞLIK MANASINDA KIYMETLİ YATIRIMLAR YAPILDI

Tabii yeniden ilçemizde vatandaşlarımızın isteği ve talepleri doğrultusunda bizim bir Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı Süleymaniye dediğimiz bir bölgemiz var. Buradaki vatandaşlarımız hastane manasında, sıhhat manasında, ulaşım tarafından ıstırap yaşadıklarını söz ediyorlardı. Halihazırda Haliliye Belediyemizin orada şurası yaklaşık 16 bin metrekareli yapıya sahip bir binamız vardı. Sıhhat Bakanlığıyla görüştük. Birlikte ortak protokol çerçevesi içerisinde Şanlıurfa Valiliğiyle birlikte, şu an onu iç onarımlarını da bitirerek üst katta elli ünitelik bir diş hastanesi içerisinde her türlü donatısının olduğu ameliyathanelerinin de yer aldığı, alt katında ise acilin de yer aldığı bir poliklinik hizmetiyle bir arada oradaki sıhhat manasında vatandaşları hizmeti ayaklarına götürdük. Bu da kıymetli bir yatırım. 

“KENDİ KENDİMİZE YETEBİLEN BİR BELEDİYEYİZ”

Belediyecilik demek vatandaşın doğumundan vefatına kadar yanında ve hizmetinde olmak demektir. Bu taraftan bu türlü bakacak olursanız vatandaşımız sabah kalktığı vakit suyum akıyor mu? Kanalizasyon giderim gidiyor mu? Kapının önüne çıktığı vakit yolun, asfaltın var mı? Kaldırımın var mı? Paklığın ne seviyede? Biraz yürüyüş yaptıktan sonra yeşil alan ölçüsündeki artış ne durumda? Yeşil alanın var mı? Sonra ulaşıma sonra trafiğe bu biçimde bakmak gerekiyor. Ondan sonra benim bölgemde benim muhitim de belediyemin farklı toplumsal manada ne tip hizmetleri var? 

Bizler hükümetimizle birlikte sağ olsunlar başta Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm bakanlarımız vilayetimizde de malumunuz Bekir Bozdağ bakanımızla birlikte şu anda vilayetimize hizmet ediyoruz. Öbür hükümet yatırımlarının da bölgesel manada gelmesiyle ilgili birçok adımlar attık ve atmaya da devam ediyoruz. Bu biçimde inşallah geleceğe bu türlü müreffeh yarınlara gelişe gelişe Haliliye ilçemiz bölge-bölge, mahalle- mahalle devam ediyor ancak nasıl ki kurumsal yapıdan biraz evvel belediyecilikle ilgili bahsettim. Biz bir de üreten belediye sloganıyla çıktık. Artık kendi kendimize yetebilen bir belediyeyiz. Şu anda park bahçeyle ilgili birçok ekipmanımızı kendimiz üretiyoruz. Kamelyamızı olsun, oturma kümemiz olsun ve diğer  çok toplumsal donatıyla ilgili olan kısımları ve paklık işleri de dahil olmak üzere çöp konteynırlarında üretimine yavaş yavaş başladık.

SOSYAL BELEDİYECİLİK DE YAPILANLAR

Bir taraftan da toplumsal belediyeciliğimiz ön plana çıkıyor. Artık toplumsal manada da tekrar biz vatandaşlarımızın buyruğunda ve yanındayız. Toplumsal yardım işleri müdürlüğümüzü hayli geliştirdik. Şu anda iki noktada toplumsal yardım işleri müdürlüğü olarak hizmet veriyoruz. Toplumsal market olarak hizmet veriyoruz. Toplumsal markette vatandaşlarımızda kart dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Ve bu markette “para geçmez” diyoruz. Kart sistemi, puan sistemiyle birlikte gelip, vatandaşlarımız rahat bir biçimde konutlarına muhtaçlıklarını görüp muhtaçlık sahipleri gereksinimlerini temin edebiliyorlar. Buna ek olarak bir aşevimiz de var. Bu aşevimiz 7/24 çalışıyor. Ve yaklaşık 3500 kişilik yemek üretiyorduk. Şu anda 10 bin kişiliğin faaliyetine başladık. İnşallah kısa bir müddet sonra açılışını yapacağız. Ek bir de toplumsal manada günlük 6000 kapasiteli bir ekmek fabrikasını da şu anda aktif bir halde kullanıyoruz. Bu Ahmet Yesevi Toplumsal Yardım Kompleksi tesisin altında faaliyetlerimiz şu anda hali hazırda yürüyor. Birkaç güne kalmaz da inşallah açılışlarını gerçekleştireceğiz. 
Toplumsalla ilgili olarak yaklaşık Haliliye ilçemizde birçok vatandaşımızın kırsal ve merkez fark etmeksizin her türlü gereksinimlerini da “benim bir belediyem var” sloganıyla birlikte insanlarımız Haliliye Belediyemize güvenerekten yollarına devam ediyorlar. Bizler de her vakit için bu türlü alanda dolaşırken bu kardeşlerimize ne olursa olsun yalnızca bu gereksinimler değil, birçok gereksinimiyle ilgili konut ziyaretlerimizde de onların muhtaçlıklarını temin etmeye uğraş ediyoruz. 

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ İLİ ŞANLIURFA

Şimdi genç kardeşlerimizle ve hanım kardeşlerimiz ikisinin tıpkı başı da bu türlü tutacak olursak bizim için özeller. Şanlıurfa 20.4 nüfus ortalamasıyla birlikte Türkiye’nin en genç ili. Bu “manada gençliğe yatırım, geleceğe yatırımdır.” sloganıyla hareket ediyoruz. Gençlikle ilgili üniversite okuyan gençlerimize bizler kurs veriyoruz. Bunlar üniversite imtihanına hazırlansınlar diye, kitapçıklar, fasiküller, deneme imtihanları bu yıl uzunluğu devam ediyor ve bunların içerisinde Allah’a hamdolsun tıp fakültesi, hukuk fakültesi de dahil olmak üzere birçok öğrencimiz Haliliye Belediyesi kurs merkezleri vesilesiyle üniversitelere giriş yapıyorlar. 

Ve POMEM ve BESYO dediğimiz tekrar üniversiteye hazırlanan kardeşlerimize bizim spor salonlarımızda eğitici hocalarımızla birlikte dersler veriliyor. Ve bunların da birden fazla girmiş olduğu bu imtihanları kazanıyor. Öteki millet konutları diye nitelendirdiğimiz bizim kurs merkezlerimizde ise hem hanım kardeşlerimiz hem de öteki kardeşlerimiz, hem ilmi istikametten, hem de bilim tarafından ders alaraktan o kardeşlerimiz de geleceğe hazırlanıyorlar. Kurs merkezlerimizde hanım kardeşlerimize birçok kısımda kurslarımız devam ediyor. Biçki, dikiş, nakış, boyama, kendilerini geliştirme el marifetleri dahil olmak üzere lakin sportif manada da yeniden gençlerimizin yanındayız diyoruz.

Şu anda amatörle ilgili birçok branşta turnuvalara da gönderdiğimiz yeni oyuncular yetiştirdiğimiz, yaklaşık on binlere varan üyemizin olduğunu genç ve atlet kardeşlerimize de sporda da yanınızdayız diyoruz. Bizim çağdaş havuzlarımız var burada kardeşlerimiz yüzme öğreniyorlar. Burada tekrar turnuvalara hazırlanıyorlar. Spor salonlarımız var. Halı alanlarımız var, parasız hizmete sunduğumuz hem merkezine ve hem kırsalda. Biz her vakit gençlik ve bayanın emrindeyiz. 

“ATA SPORLARI KOMPLEKSİNİN PROJESİNİ BİTİRDİK”

Şimdi biz bu bahisle ilgili buradan da bir müjde vermiş olalım. Bir cet sporları kompleks tesisinin çalışmasını, projesini bitirdik. İçinde ulusal sporlarımız olan, güreş ve birebir vakitte okçuluğun memleketler arası standartta yapıldığı bir tesisin projesini inşallah önümüzdeki periyotta temellerini atıp, açılışını gerçekleştireceğiz. 
Göbeklitepe başlığı ismi altında biz açmış olduğumuz bu bir gastronomi merkezimiz var. Nasıl ki bütün tarih kitaplarını değiştiren Göbeklitepe’yle birlikte uygarlığın, insanlığın, hayatın birinci başladığı yer olan  Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesiyse, kadim insanlarıysa, bizim yöresel mutfak lezzetleri manasında da yerli ve ulusal yemeklerimizin özgün has tatlarıyla, lezzetleriyle sunulduğu bir yere muhtaçlık vardı. Bunu biz örnek olsun diye açtık. Başka esnaf kardeşlerimize, başka vatandaşlarımıza. 

“GÖBEKLİTEPE GASTRONOMİ MERKEZİ’NDE GELECEĞİN AŞÇILARI YETİŞİYOR”

Şu anda Göbeklitepe Gastronomi Merkezi çok aktif bir formda çalışıyor. Vatandaşlarımız gelip oranın imkanlarından faydalanıyor. Yerli ve yabancılardan gelen konukları orada davet ediliyor. Orada yöresel damak lezzetlerimizin tadına varıyorlar. Biz de onlara konuk etmenin gururunu yaşıyoruz. Olağan Göbeklitepe Gastronomi Merkezi’nin içerisinde tıpkı vakitte yeniden gençlere yönelik bir kütüphanemiz, bir nikah sarayımız var ve tekrar gastronomi manasında aşçıların yetişeceği, eğitim mutfaklarımız da var ortak protokol mutabakatı çerçevesi içerisinde öğrenci kardeşlerimizi de orada yetiştirmeye, tekrar orada uğraş ediyoruz. 

Biz işimizi aşkla yapıyoruz. Aşkla çalışan yorulmaz. 7/24 fark etmeksizin vatandaşlarımızın zelzelede de yanlarında olduk, selde de yanlarında ve emirlerinde hizmetlerinde olduk. Öbür hizmetlerimizle de kırsalda yaklaşık elli köye yakın köyümüzü bir mahallemize asfalt yaptık. Yirmiye yakın mahallemize park yaptık. Merkezde birçok mahallemizin yeni baştan yeniledik. Ve tekrar millet bahçesinin açılmasıyla ilgili Etraf Bakanlığıyla mutabakat yaptık. Büyükşehrimizle birlikte şu anda orası da yüz on sekiz dönüm hizmette. 

Her günümüzü, her saatimizi, her dakikamızı, Haliliye’miz için neler yapabiliriz uğraşıyla geçir inşallah tekrar vatandaşlarımız teveccüh eder, tercih gösterirse ki biz birbirimizi nerede görsek birbirimize sarılıyoruz. Ben bundan ötürü vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Teveccühlerinden ötürü şükranlarımı buradan addediyorum. İnşallah gelecekte de Haliliye’mizi daha güzelleştirmek, daha çağdaş hale getirmek yarınlara, genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, her bir bireyiyle hazırlamak ismine elimizden gelen tüm uğraşı ortaya koyacağımızı tabir eder, bizi konuk ettiğiniz için Haber7 ailesine çok çok teşekkür ediyoruz, hürmetler sunuyorum.

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lider Canpolat muştuyu verdi: Cet sporları tesisinin proje çalışmaları bitti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin