Kurum’dan İBB’ye ‘Atatürk Havalimanı’ tepkisi! ‘Yeşil alan mı zorlarına gidiyor?’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topbaş’ın bıraktığı bayrağı daha üst taşımak için çalışacaklarını belirten Murat Kurum, “İnşallah 31 Mart akşamı Kadir Ağabeyimizden aldığımız bayrağı çok daha üstlere taşıyarak, ülkemizi hak ettiği o muasır medeniyetler düzeyine çıkaracak adımları atarak tıpkı anlayışla, birebir içtenlikle, çabayla bu çabayı sonuna kadar devam ettireceğiz” dedi. 

Vatandaşların muhtaçlık duydukları her an yanlarında olacaklarını belirten Kurum, “Milletimizin en sıkıntı anında daima yanında olacağız ve inşallah el ele daima birlikte Türkiye Yüzyılı’nın parlayan yıldızı İstanbul’umuzu daima birlikte inşa edeceğiz, ihya edeceğiz.” formunda konuştu. 

İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesinin iptal edilmesi ile ilgili soru üzerine Kurum,  “Evet mevcut İBB her işte olduğu üzere her güzel yeniden dava açma peşinden hevesinden tabi ki geri durmuyor. Yani orada dava açmanın gereği münasebeti nedir? İBB’ye de sormak lazım. Yani dönüp aynaya baktıklarında İstanbul’a büyük bir yeşil alan kazandırılması mı zorlarına gidiyor? Orada binlerce 10 binlerce ağaçların içinde çocuklarımızın huzurla itimatla oynaması mı zorlarına gidiyor?” kelamlarıyla karşılık verdi. 

“Kadir Liderimiz İstanbul’un Ağabeyiydi”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Murat Kurum, Fatih Camii’nde düzenlenen KadirTopbaş Mevlid-i Şerif anma programında konuştu. Kurum, “Bugün, üçüncü yıldönümünde İstanbulluların “Kadir Ağabey” olarak tanıdığı merhum Kadir Topbaş büyüğümüzün Mevlidi için bir ortaya geldik. Öncelikle merhum liderimizi minnetle yad ediyoruz. Allah gani gani rahmet eylesin. Natürel Kadir Liderimiz İstanbul’un ağabeyiydi. Duruşuyla, tutumuyla, gülüşüyle, samimiyetiyle, içtenliğiyle her vakit İstanbullu hemşehrilerimiz için en uygununun uğraşını verdi. Ak Parti’mizin toplumsal belediyecilik anlayışını da bu manada İstanbul’dan başlayan ve tüm Türkiye’ye dalga dalga götüren anlayışın en değerli temsilcilerinden bir tanesiydi. Yapmış olduğu yapıtlarla bugün İstanbul’un her sokağında her mahallesinde milletimizin refahı için huzuru için çalışmaları var yapıtları var.” dedi.

“Bayrağı daha üst taşımak için çalışacağız”

Rahmetli Kadir Topbaş’ın bıraktığı bayrağı daha üst taşımak için çalışacaklarını belirten Murat Kurum, “Biz Kadir Liderimiz ile gurur duyuyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı Kadir Ağabeyimizden aldığımız bayrağı çok daha üstlere taşıyarak, ülkemizin hak ettiği o muasır medeniyetler düzeyine çıkaracak adımları birebir anlayışla, tıpkı içtenlikle, çabayla yapacak arkadaşlarla  ve işte buradaki takımlar olarak biz de bu çabayı sonuna kadar devam ettireceğiz. Bu çaba güçlü Türkiye çabasıdır. Bu gayret İstanbul’un 571 yıllık onurudur,  gururudur.” sözleriyle konuşmasına devam etti. 

Fatih Camii Haziresi’nde yatan alimlere, büyüklere ve Fatih Sultan Mehmet Han’ın emaneti İstanbul’a gözleri üzere bakacaklarını söyleyen Murat Kurum, “Sultan Fatih’in kabri var burada. Alimlerimizin, büyüklerimizin mezarları var ve 571 yıldır bu kentte tüm medeniyetlerin, tüm inançların, tüm dinlerin, lisanların, ırkların, mezheplerin, inançların, huzurla, inançla yaşadığı ortamı  biz 31 Mart’ta çok daha güçlü bir formda tüm İstanbul’u, tüm Türkiye’yi, tüm dünyayı kucaklayarak Sultan Fatih’in torunlarıyla birlikte inşallah bu kentimizin her sokağına her mahallesine gözümüz üzere bakacağız” dedi.

“Milletimiz bize nerede muhtaçlık duyar ise orada olacağız”

Vatandaşların gereksinim duydukları her an yanlarında olacaklarını belirten Kurum, “Milletimiz bize nerede muhtaçlık duyar ise orada olacağız. 

Milletimizin en sıkıntı anında daima yanında olacağız ve inşallah el ele daima birlikte Türkiye Yüzyılı’nın parlayan yıldızı İstanbul’umuzu daima birlikte inşa edeceğiz, ihya edeceğiz. Ben bu süreçte misyon yapmış tüm belediye liderlerimizi, başta Kadir Topbaş Liderimiz olmak üzere hepsini rahmetle minnetle yad ediyor ve vefat edenlerin ailelerine sabırlar diliyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı. 

“İstanbul’a büyük bir yeşil alan kazandırılması mı zorlarına gidiyor?”

“İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ihalesi İptal edildi. Davayı da mevcut İBB idaresi açmıştı. Bu mevzuda neler söyleyeceksiniz?” halindeki soru üzerine Kurum, “Evet mevcut İBB her işte olduğu üzere her iyi işte olduğu üzere tekrar dava açma peşinden, hevesinden doğal ki bir gün geri durmuyor. Yani orada dava açmanın gereği, münasebeti nedir? İBB’ye de sormak lazım. 

Yani dönüp aynaya baktıklarında İstanbul’a büyük bir yeşil alan kazandırılması mı zorlarına gidiyor? Orada binlerce, 10 binlerce ağaçların içinde çocuklarımızın huzurla, inançla oynaması mı zorlarına gidiyor? 

Veya orada milletimizin huzur içerisinde, gerek afet esnasında bir toplanma alanı görevi görecek olması, gerek gençlerimizin orada teknoloji merkezleriyle dene-yap atölyeleriyle oradaki kütüphanede ders çalışması mı sanki zorlarına gidiyor. Bilmiyorum. Dediğim üzere gerekçeli kararı biz daha almadık. Alacağız, lakin burası tartışılacak bir mevzu değildir. Kıymetli arkadaşlar İstanbul Atatürk Havalimanı işlemektedir. Atatürk’ümüzün isminin verildiği ve burada Türkiye’nin birinci havalimanı olan Atatürk Havalimanı hâlâ sivil uçuşlara da açıktır. Acil uçuşlara açıktır. Bir pisti hizmet vermektedir ve vermeye de devam edecektir. Öteki taraftan işte günde binlerce uçağın uçtuğu İstanbul Havalimanı da rekorlar kırıyor ve İstanbul’a, tüm dünyaya hizmet veriyor. Bunu daha evvel de söyledik. Biz eserler kazandırmaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. O yüzden muhalefetin ne yaptığıyla, neyle ilgilendiği ile açıkçası biz ilgilenmiyoruz. İstanbul’un gündemi neyse o gündeme odaklanacağız” dedi. 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kurum’dan İBB’ye ‘Atatürk Havalimanı’ tepkisi! ‘Yeşil alan mı zorlarına gidiyor?’

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin