Hamza Dağ İzmir için projelerini açıklıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Hamza Dağ, “Proje Tanıtım Toplantısı”nda konuşuyor.

Hamza Dağ’ın açıklaması şu halde;

“Öncelikle Açık Kapı stratejisi uygulayacağız. Hemşehrilerimizin direkt büyükşehir belediyemize; soru, talep ve tekliflerini iletilebileceği sistemleri açık kapı platformunu hayata geçireceğiz. Şeffaf olacağız.

Yönetimimiz boyunca, her adımımızı açıklık, dürüstlük ve hesap verebilirlik temelinde atacağız. İnsan merkezli çalışmayı prensip edineceğiz. Altyapı, ulaşım, eğitim, sıhhat, etraf düzenlemelerinde her daim insan odaklı çalışmaları temel alacağız. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her anında daima yanında olacağız.
Kent sakinlerimiz; hayatlarının her kademesinde, hayatlarının her anında destekleyici ve yönlendirici bir anlayışla bizleri daima yanlarında görecek. İzmir’imize 360 derece belediyecilik ile her alanda kaliteli hizmet sunacağız.

Her vatandaşımızın refahını düşünen, ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliği birleştiren, yenilikçi politikalarımızla kent hayatını destekleyeceğiz. Sürdürülebilir kaliteli hizmet vizyonuyla hareket edeceğiz.

Şehrimize sunacağımız tüm alt yapı ve üst yapı projelerinde sağlam ve çağdaş eserler kullanarak sürdürülebilir kaliteli bir hizmet anlayışını kentimize kazandıracağız. İştirakçi bir yönetişim devri için kelam veriyoruz. Bu periyot kentte her sesin gücü ve çeşitliliği ön planda olacak. Kapsayıcı bir bakışla İzmir’de unutulan hiç kimse, görmezden gelinen tek bir hemşerimiz kalmayacak.

Şimdi de, idare anlayışımıza geçmek istiyorum. İzmir’imizi Türkiye Yüzyılı’nın parlayan yıldızı yaparken nasıl bir idare anlayışı benimseyeceğiz. Birinci olarak yerelde hizmet anlayışıyla her daim ulaşılabilir olacağız. İzmirli hem şehrilerimiz, vatandaşın ayağına giden bir belediye ile tanışacak. Taşınabilir irtibat araçlarımız daima İzmir’imizin sokaklarında dolaşacak.

Planlı olacağız. Yapılan çalışmaların mühletini, başlama-bitiş tarihlerini, çalışmalardan etkilenen sokak ve caddelerde oturan vatandaşlarımızın bilgisine sunacağız. Hizmetlerimiz kentin gereksinimlerine karşılık verirken kentin tarihi cazibesini tamamlayacak, kalkınmanın İzmir’in kültürel mirası doğal etrafıyla ahenk içinde olmasını sağlayacaktır.

İzmir’in eşsiz kimliğini geleceğe taşıyacağız. Ortak akılla istişare kültürünü benimseyeceğiz. İzmirlilerin ortak aklı, İzmir’in ortak aklı olacak. Tahlil odaklı olacağız. Kente dair meseleleri; siyasi görüş ayırt etmeksizin, ötelemeden ana gündemimiz haline getirecek, tahlile kavuşturacağız. Kentimize dair her sıkıntıyı yenilikçi bir vizyonla ele alacağız.

Kent sakinlerimizin hayat kalitesini artırabilecek yenilikçi siyasetleri, teknolojileri ve kentsel yönetişim yaklaşımlarını benimseyeceğiz. Aktüel teknolojik sistemleri kentimize kazandıracağız. Hizmetlerimiz için dijital platformlardan, yenilenebilir güç altyapısına, trafik akışını optimize eden akıllı sistemlere kadar tüm teknolojik tahlilleri kentimizde uygulayacağız.”

11 BAŞLIKTA PROJELER

Hamza Dağ projelerini ise şu 11 başlıkta sıraladı;

♦ Ulaşılabilir İzmir
♦ Toplumsal Belediyeciliği ile Eşsiz İzmir
♦ Etraf Altyapısıyla Eşsiz İzmir
♦ Dönüşümüyle Eşsiz İzmir
♦ Turizmiyle Eşsiz İzmir
♦ Eğitim Ve İstihdamıyla Eşsiz İzmir
♦ Akıllı Şehircilik
♦ Sağlık Altyapısıyla Eşsiz İzmir
♦ Tarımıyla Eşsiz İzmir
♦ Spor Altyapısıyla Eşsiz İzmir
♦ Kültürüyle Eşsiz İzmir

Dağ, ‘Ulaşılabilir İzmir’ başlığı altındaki projeleri şöyle açıkladı;

İZMİR KÖRFEZ GEÇİŞİ

İzmir Körfez Geçişi, İzmir’in iki yakası birbirine bağlayan bir köprü ve tüp geçit projesidir. Körfezin iki yakasını birbirine daha da yakınlaştıracak bu proje, kentimizin ulaşım ağını esaslı bir biçimde dönüştürecektir.

Bu proje 12,6 kilometre, gidiş geliş 3 şeritli yol, 6,9 kilometresi deniz geçişi olmak üzere 4 bin 175 metre körfez deniz köprüsü ve yapay ada içerecektir.

Projeyle birlikte yapılacak raylı sistem, her iki yakadaki raylı sistemlere entegre edilecek. Bu sayede, İzmir’in ulaşım ağında entegre, verimli ve süratli bir sistem oluşturulacak.

YENİ ÇEVREYOLU PROJESİ

İzmir’imizin en can alıcı sıkıntılarından biri olan trafik sıkıntısına esaslı bir tahlil getirecek olan “İzmir’e Yeni Etraf Yolu Projesi”ni hayata geçireceğiz.

Yeni çevreyolumuz ile kentin trafiğini rahatlatmayı, kente nefes aldırmayı hedefliyoruz. Bu yol kentin içindeki araç yoğunluğunu azaltarak, emisyon ölçülerinde kıymetli bir düşüş sağlayacak.

MENEMEN-BUCA ORTASI 20 DAKİKAYA DÜŞECEK

Yeni çevreyolunun devreye girmesiyle, Menemen-Bayraklı ortası trafikte kalma müddeti 10 dakikaya, Menemen-Buca ortası ise 20 dakikaya inecek. Bu, her bir İzmirli için pahalı vaktini, aileleri ve sevdikleriyle geçirilebileceği manasına geliyor.

Yeni çevreyolunu kent merkezine bağlayacak 9 kıymetli irtibat yolu yapacağız. Bu irtibat yolları şunlar olacak;

– Koyundere
– Harmandalı-Ulucak
– Harmandalı-Çiğli
– Örnekköy Mezarlık bölgesi
– Doğançay
– Kent Hastanesi
– Manisa Yolu
– Ambarlar Bölgesi İzmir -İstanbul Otoyolu Bağlantısı
– Buca-Çeşme Otoyol Ayrımı

RAYLI SİSTEMLER

Karşıyaka ve Konak tramvay sınırlarını birleştirerek, hafif raylı sistem ağımızı bütünleştireceğiz. İmali devam eden Buca Metrosu’nu tamamlayacağız.

Halkapınar-Otogar İZBAN sınırını hayata geçirerek havalimanı ile otogar ortasında kesintisiz raylı ulaşımı sağlayacağız. Buca Metrosu’nu tamamlama çalışmasını devam ederken Karabağlar-Gaziemir Metrosu çalışmalarına başlayacağız. İZBAN’a yeni rota olarak Bergama-Kınık sınırının eklenmesiyle İzmir’in ulaşımını çağdaş, süratli ve çevreci bir yapıya kavuşturacağız.

İZBAN’a 4 durak eklenecek
İZBAN’a 4 durak ekleyeceğiz. Devam eden Gürçeşme ve Katip Çelebi Üniversitesi durakları süratlice hayata geçirilecek, Asarlık ve Koyundere duraklarını da en kısa müddette yapacağız.

9 VAGONA ÇIKACAK

Yerli ve ulusal tren setlerimizle İZBAN’ı 9 vagona çıkartarak, burada yaşanan izdihamları da bitireceğiz. 30 yeni tren seti alarak, istasyonlardaki 24 dakikalık bekleme mühletini 12 dakikaya, 12 dakikalık bekleme müddetini ise, 6 dakikaya indirerek hemşehrilerimize vakitten yarı yarıya tasarruf ettireceğiz.

’90 DAKİKA’ UYGULAMASI BAŞLAYACAK

“90 dakika” uygulamasını geri getireceğiz. Ayrıyeten Genç İzmirim Kart sahipleri için bu süreyi 120 dakikaya çıkartacağız.

OTOPARKLARDA YÜZDE 50 İNDİRİM

“Park Et, Fiyatsız Devam Et” uygulamasıyla özel araçlarını otopark noktalarına park eden vatandaşlarımız “İZMİRİM KART” uygulamasıyla hem otoparktan indirimli yararlanacak hem de toplu taşıma araçlarında yapacakları birinci 90 dakika seyahatlerde fiyatsız seyahat edebilecektir.

Ayrıca, belediyemize ilişkin otoparkları kullanan “İZMİRİM KART” sahibi vatandaşlarımız birinci 30 dakika fiyatsız park etme hakkına sahip olacaktır. Mevcut otopark tarifelerinde Nisan 2024 itibariyle YÜZDE 50 oranında indirime gideceğiz

OTOGAR YENİLENECEK

Otogarı İzmir’in yenilikçi, çağdaş ve yeşil kimliğine uygun bir halde yerinde yenileyeceğiz. Yenileme projesi kapsamında, mevcut kot farkını koruyarak, otobüslerin giriş ve çıkışlarının başka katlardan yapılmasını sağlayacağız. Bu, hem trafik akışını kolaylaştıracak hem de terminalin fonksiyonelliğini artıracak bir adım olacak.

DENİZ ULAŞIMININ ULAŞIM İÇİNDEKİ HİSSESİ ARTACAK

Mevcut iskeleleri etkin hale getirerek, deniz ulaşımının hissesini yüzde 2,5’ten yüzde 5’e çıkartarak, toplam ulaşım içindeki hissesini 2 katına artıracağız.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hamza Dağ İzmir için projelerini açıklıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin