Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Sevgili Şanlıurfalılar, yol arkadaşlarım sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Dün sarsıntı şehitlerimizi Fatihalarla yad ettik. İnşası tamamlanan konutların kura çekimini gerçekleştirdik. Bugün de Şanlıurfa’da da inşası biten 1314 konutun anahtar teslim merasimine katılacağız. 

Evliyalar kenti Şanlıurfa huzurun, kardeşliğin değerini çok uygun bilir. Hiç tasa etmeyin, dimdik ayaktayız ayakta olacağız. Tarih boyunca medeniyet merkezlerinden biri olan Urfa bölgesinin bizim kalbimizde farklı bir yeri var. Ülkemize kazandırdığımız yapıtlardan Şanlıurfa’nın hak ettiği hissesi alması için şahsen takipçisi olduk.

Kardeşliğimizi, birliğimizi sıkı tutmamız gerekiyor. Maddi manevi kıymetleri ile bereketli olan bu kent içinde pek çok zorlukları barındıran yapıya sahiptir. Kentin daima daha uyguna gitmesi için çaba gösterdik. Şanlıurfa’nın kalbimizde farklı yeri var.

Şanlıurfa’nın ismi ardına saklanıp kendi ferdî hesapları peşinde koşanlardan olmadık. Hepimiz beşeriz elbette eksiklerimiz, hatta kusurlarımız çıkabilir. Kentimize kazandırdıklarımızı kimse inkâr edemez. Büyükşehir ve ilçe adaylarımızı da bu hüsniyet ile belirledik. En az kırgınlığa yol açacak, katkı verecek isimlerle 31 Mart’ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık.

“MESELE HİZMETSE ÜZERİMİZE KİMSE YOK”

Geçmişte bizimle yol yürüyüp de yolunu değiştirenlerin tercihi kendilerini ilgilendirir. Boşa harcayacak gücümüz yok, işimize bakacağız. Herkes siyasetçi olur lakin devletçi olamaz. Daima birlikte işimize bakacağız. Sıkıntı yatırımlarla kentimize eser kazandırmaksa bu konularda üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmalarına çekmesine de müsaade vermeyiz. Bizi anlayanlarla gayretimizi sürdüreceğiz. 

Türkiye ne vakit önündeki fırsatları değerlendirip büyüme suratını artırsa kirli senaryolar devreye giriyor. 2011 seçimlerinin akabinde 2023 amaçlarımız ile büyük atılımı hayata geçirmiştik. Seyahat ile başlayıp FETÖ ihanet şebekesinin harekete geçirilmesi bu oyunun bir kesimiydi. Çukur terörü bunun bir kesimiydi. DEAŞ’ın üzerimize salınması bu oyunun bir kesimiydi. Teröristan bu oynuun kesimiydi. Komşularımızla yaşadığımız tansiyon bu oyunun kesimiydi. Milletimizle birlikte bu oyunları birer birer bozduk. Amaçlarımıza adım adım yürüdük. Milletimiz bu sınamaları alnının akı ile verirken muhalefet sınıfta kaldı. Burada birinci derecede sorumluluk CHP’ye ilişkin. Lafa gelince cumhuriyetin kuruc fırkası olmaktan dem vururlar. İşlerine geldikçe cumhuriyetimizin banisini istismar ederler. Kirli ittifakları gizlemek için tek ayak üstünde kırk palavra söylerler. Beşinci kol operasyonlarına alet olmaktan geri durmazlar. Ortak çıkarlardan kopmuş siyasetin nerelere varacağının örneğini CHP siyasetinde gördük. Seyahat olaylarına sahip çıktı bu parti. FETÖ kumpas kasetlerini meclis kürsüsüne taşıyarak darbe teşebbüsüne ortak oldu bu parti. Sonlarımıza dayanan PKK YPG mensuplarını yurtsever diye sahiplenip cumhuriyetimizi hiçe saydı. Darbecilerin tanklarına alkış tuttular. Yapmamaları gereken ne varsa hepsini yaptı hala da yapıyor.

“CHP SİYASİ MİHENGİNİ KAYBETMİŞTİR”

CHP zihniyetinin vatandaşımızın hayalleri ile bağı kalmamıştır. Bu partiye oy verenler en büyük mağdurdur. CHP siyasi mihengini kaybetmiştir. Daima yörüngeden yörüngeye savrulan bir partiye dönüşmüştür.

Dünkü taarruz ile bir kere daha gördük. Bu saldırıyı yapan teröristlerin en büyük hamisi CHP yöneticileridir. Özgür efendi genel lider seçildiği kongre kürsüsünden şahsen selam gönderdi. CHP’li kimilerinin teröristler için soru önergeleri bile var. Bu parti terör örgütünün siyasi uzantısı ile yoldaşlık yapıyor. Terör örgütleri CHP’yi emellerine ulaşmak için koş başı olarak kullanmakta. Rotasını kaybeden CHP Türkiye’ye dair hesapları olan odakların oyuncağı haline geldi. Asıl cürüm CHP idaresidir. Eski liderleri bu formda bir sonuç elde edeceğini sandı lakin sandıkta 13 sefer kırmızı kart gördü.

Mevcut liderleri da birebir yanlışta ilerliyor. Şu anda CHP kendi bünyesinde adeta bir iç savaş yaşıyor. Eskisinin bir taraftan yenisinin bir taraftan birbirine kılıç salladığı bu savaşın ne vakit biteceğini kimse bilmiyor. Türkiye Yüzyılı’nın en büyük kazanımı bu kısır muhalefet zihniyetinden kurtulmamız olacak.

31 Mart seçimlerinde Şanlıurfa başta olmak üzere kentlerimizin tamamında alacağımız sonuç ile milletimize layık olduğu ezer ve hizmetleri sürdüreceğiz.

ŞANLIURFA BELEDİYE LİDER ADAYLARI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lider Adayı: Zeynel Abidin Beyazgül

Haliliye Belediye Lider Adayı: Mehmet Canpolat

Eyyübiye Belediye Lider Adayı: Mehmet Kuş

Karaköprü Belediye Lider Adayı: Metin Baydilli

Siverek Belediye Lider Adayı: Ali Murat Bucak

Viranşehir Belediye Lider Adayı: Salih Ekinci

Birecik Belediye Lider Adayı: Mahmut Mirkelam

Ceylanpınar Belediye Lider Adayı: Seyithan Atilla

Akçakale Belediye Lider Adayı: Abdulhakim Ayhan

Halfeti Belediye Lider Adayı: Gurur Albayrak

Suruç Belediye Lider Adayı: Mustafa Yüksel

Hilvan Belediye Lider Adayı: Aslan Ali Bayık

Bozova Belediye Lider Adayı: Suphi Aksoy

Harran Belediye Lider Adayı Mahmut Özyavuz(MHP)

“OYUNLARA GELMEYELİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı öncesi vatandaşlara hitap etti. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Şanlıurfa’nın ulu insanları, sizleri bu manalı buluşmada en kalbi hislerimle selamlıyorum. 31 Mart şimdiden Şanlıurfa için iyi oldun.

İnanıyorum ki, Şanlıurfa ulu bir geçiş yapacak. Bütün oyunları bozmaya var mıyız? Bütün hesapları alt üst etmeye var mıyız?

Alt yapısı ile üst yapısı ile Şanlıurfa’ya üniversitesi ile, bütün bu hizmetleri hiç orta vermeden devam ettirdik mi? Artık Şanlıurfa havalimanı yokken artık havalimanı var mı, üniversitesi var mı? Kim yaptı? Lokal idarelerde de merkezi idare ile lokal idare el ele vererek bu yolda yürüyeceğiz. İlçe belediyelerimiz ile el ele verip yol yolda emin adımlarla yürüyeceğiz.

Sakın ha oyunlara gelmeyelim. Biz oyunları bozarak geldik. 21 yıldır daima burada bu hizmetleri verdik, veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. 

Kardeşlerim ne vakit Şanlıurfa’ya gelsek bu coşkuyu daima gördük. Siz oyun bozdunuz oyun! 31 Mart’ta da bu oyunları bozmaya devam ediyor muyuz? 

Bugün adaylarımızı açıklıyoruz fakat miting yapmaya da geleceğim. Biraz sonra kapalı spor salonunda aday tanıtımını yapacağız. Akabinde Harran’a geçeceğiz Harran Üniversitesi’nde de konut dağıtım toplantısını yapacağız. Biz kelam verdik mi yaparız. Biz dün Kahramanmaraş’taydık, orada konut dağıtım toplantısını yaptık. Afet konutlarıyla ilgili bu adımları atmaya devam edeceğiz. Ben size güveniyorum, size inanıyorum. Siz de bu kardeşinize inanın, itimadın. 

 
KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin