Vestel, bedeli kadar tazminat kazandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vestel Elektronik’in Hollanda’da görülen davasında, şirket lehine 684,4 milyon euro tazminat ödenmesine hükmedildi.

684.4 milyon euro yaklaşık olarak 22.5 milyar lira ediyor. Vestel’in şu andaki piyasa kıymeti 22 milyar lira düzeyinde. Sermayesi 335.4 milyon lira, özsermayesi ise 13.9 milyon lira düzeyinde bulunuyor. Davanın katılaşmasıyla birlikte Vestel Elektronik’in kasasına şirketin toplam piyasa bedeli kadar para girişi olacak.

VESTEL İTİRAZ EDECEK

Vestel’in açtığı davada tazminat fiyatı aslında 2 milyar 53 milyon 200 bin euro düzeyindeydi. Lakin mahkeme bu meblağın yalnızca 684.4 milyon eurosunun Vestel’e ödenmesini hükmetti.

Hollanda birinci derece mahkemesinin kararı ve kararda belirtilen fiyatlar şimdi katılaşmamış olup, dava taraflarının karara itiraz hakları bulunuyor.

Vestel de 684.4 milyon euronun dışında kalan yaklaşık 1.4 milyar euroluk kısmı da almak için itirazda bulunacak.

Vestel’den KAP’a yapılan açıklama şöyle:

“Özel Durumlar Bildirimi unsur 17’de düzenlenen haber ve söylentilerin doğrulanması yükümlülüğü kapsamında, bir kısım mecralarda çıkan haberlere istinaden, aşağıda yer alan açıklamanın yapılmasında fayda görülmüştür:

Şirketimiz Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Vestel), %100 bağlı paydaşlığımız Vestel Ticaret A.Ş. ve Vestel’in ilgili yurt dışı iştiraklerinin (Vestel Holland B.V., Vestel CIS Ltd., Vestel Trade Ltd., Vestel Electronica S.R.L., Vestel France S.A.S., Vestel Holland B.V. Sucursal En Espana, Vestel Holland B.V. Germany Branch Office ve Vestel Holland B.V. UK Branch Office) davacı sıfatıyla; Samsung, LG kümesi şirketleri, Technicolr S.A., TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O. şirketlerinin ise davalı sıfatıyla taraf olduğu, Hollanda Doğu Brabant Bölge Mahkemesi nezdinde görülen rekabet hukuku kaynaklı toplam 2.053.200.000 EUR dengeli tazminat davasında, davanın kısmen kabulüne, kısmen reddine karar verilmiştir. Anılan karar uyarınca, davada iki davalının (TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O.) lehimize 684.400.000 EUR meblağında tazminat ödemesine hükmedilmiş; başka davalılar istikametinden ise, dava reddedilmiştir. Hollanda birinci derece mahkemesinin kararı ve kararda belirtilen fiyatlar şimdi katılaşmamış olup, dava taraflarının karara itiraz hakları mevcuttur. Şirketimizce kararın aleyhe hükmedilen kısmıyla ilgili itiraz hakkımız yasal müddeti içerisinde kullanılacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vestel, bedeli kadar tazminat kazandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin