Siyasilerden 6 Şubat iletisi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, toplumsal medya üzerinden Kahramanmaraş’ta meydana gelen birinci sarsıntının yaşandığı 04.17’de yaptığı paylaşımda, “Bundan tam 1 yıl evvel bu dakikada, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki sarsıntıyla sarsıldık. Sarsıntının müddeti 65 saniyeydi lakin güya bir ömür üzere sürdü. Yaşadıklarımız Asrın Felaketiydi. 120 bin kilometrekarelik alanda 11 ilimiz, 124 ilçemiz, 6 bin 929 köy ve mahallemiz ağır yıkıma uğradı. 53 bin 537 canımızı yitirdik, 107 bin 213 vatandaşımız yaralandı. Koklamaya kıyamadığımız yavrularımızı kaybettik bu zelzelede; eli öpülesi analarımızı, babalarımızı. Nikah günü alan nişanlılar başka düştü” dedi.

Bakan Yerlikaya’nın yaptığı paylaşımda hazırlanan 6 Şubat Belgeseli paylaşılarak, “Ama asrın felaketini hamdolsun asrın dayanışmasına ve birlikteliğine dönüştürdük Hazırladığımız 6 Şubat Belgeseli, dayanışmamızı, birlikteliğimiz, dünyanın en büyük `İyileştirme Operasyonu´nun nasıl gerçekleştiğini anlatıyor. 6 Şubat´ın 1´inci yılında zelzelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir defa daha Allah´tan rahmet diliyorum. Ailelerine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Her birinin yerleri cennet olsun” tabirlerine yer verildi.

BAKAN FİDAN: YANIMIZDA OLAN TÜM DOST ÜLKELERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

DHA’nın haberine nazaran; Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, zelzele devrinde Türkiye´nin yanında olan ülkelere teşekkür ederek, “6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız felaketin sene-i devriyesinde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Devletimiz ve hükümetimiz; milletimizden aldığı güçle, her vakit ve her yerde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek. Güç günümüzde yanımızda olan tüm dost ülkelere de bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ise toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Hafızalarımızdan ve kalbimizden silinmeyecek o acı gecenin birinci yılındayız. Mevlam ülkemize ve milletimize bir daha bu türlü acılar yaşatmasın. Kaybettiğimiz bütün canlarımızı hasretle, rahmetle yad ediyorum” sözlerine yer verdi.

BAKAN URALOĞLU: KAYBETTİĞİMİZ TÜM CANLARIMIZIN YERİ CENNET OLSUN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ise yaptığı paylaşımda, devletin bütün imkanları ile alana indiğini belirterek, “Acının tanımı yoktu… Gözler kapandı, kelamlar tükendi, asrın felaketiyle gözyaşı döktü Türkiye… Gün; bir can bir nefes için durmadan çalışma, bir olma, birlik olma günü dedik ve devlet olarak bütün imkanlarımızla alana indik. Tek yürek, tek bilek olduk; asrın birlikteliğini sergiledik, birlikte güzelleştik. Kaybettiğimiz tüm canlarımızın yeri cennet olsun. Rabb´im ülkemize ve milletimize bir daha bu türlü afetler yaşatmasın! Unutmadık… Unutmayacağız” sözleri kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise sarsıntıda yaralanan vatandaşlara şifa dileyerek, “6 Şubat 2023´te meydana gelen Asrın Felaketi´nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir defa daha Allah´tan rahmet niyaz ediyor; tedavi süreçleri devam eden kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Rabb´im geride kalanlara sabır versin; ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden ve felaketlerden koruma eylesin” dedi.

BAKAN BOLAT: 86 MİLYON VATANDAŞIMIZI DERİNDEN ETKİLEDİ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, sarsıntının 86 milyon vatandaşı etkilediğini belirterek, “Acısı hala taze olan Asrın Felaketi´nin üzerinden 1 yıl geçti. Tam 1 yıl evvel 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi derinden sarsan, hiçbir vakit yaşanmasını istemediğimiz yüzyılın felaketini yaşadık. Yaşadığımız bu felaket yalnızca zelzele bölgesinde vatandaşlarımızı değil, 86 milyon vatandaşımızı derinden etkiledi. Pazarcık ve Elbistan ilçelerimizde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılar, yüzlerce kilometrelik bir alanda büyük yıkımlara sebep olurken 56 bin şehidimize ve günlerce, aylarca tutulacak yaslara yıllarca unutulamayacak anlara sebep verdi” tabirlerini kullandı.

BAKAN TUNÇ: DEVLETİMİZİN ŞEFKAT ELİ, HERKESE ULAŞTI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise paylaşımında, “Hepimizi derin bir ıstıraba boğan 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarının üzerinden tam bir yıl geçti. Dünya tarihinin karada meydana gelen tesiri en yüksek sarsıntısı olarak kayıtlara geçen bu büyük afetin birinci anlarından itibaren devlet ve millet olarak yaraları sarmak için seferber olduk. Devletimizin şefkat eli, herkese ulaştı. `Biz birlikte Türkiye´yiz´ diyerek sıkıntı vakitleri aşmak, kentlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalıştık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın öncülüğünde zelzelenin tüm izlerini silmek için azim ve kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz. Sarsıntılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah´tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabb´im, birebir acıları tekrar yaşatmasın, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaket ve afetten korusun” sözlerini kullandı.

BAKAN GÖKTAŞ: RABBİM BİZLERİ BİR DAHA BÖYLESİ FELAKETLERLE SINAMASIN

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ise “Bir yıl geçti üzerinden. Ne kayıplarımızı unuttuk ne sarsıntı bölgesindeki vatandaşlarımızı ne de kendi acısını bir kenara bırakıp yardıma koşan kahramanlarımızı. Birinci anından itibaren sarsıntının tesirlerini en aza indirmek için asrın birlikteliğini sergileyerek canla başla çalıştık ve milletimize bir kelam verdik: Yaralar büsbütün sarılıncaya kadar tüm uğraşımızla çalışmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah´tan rahmet diliyorum. Rabbim bizleri bir daha böylesi felaketlerle sınamasın” dedi.

ÖZEL: BİZİM ACIMIZIN BAŞKASI GAYRISI HİÇ OLMADI

CHP Genel Lideri Özür Özel de toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir yıl ki bu, dün üzere. Binlerce annemi, binlerce babamı, binlerce dost, evlat ve arkadaşımı kaybetmiş üzereyim. Bizim acımızın başkası gayrısı hiç olmadı. Hep birlikte güzelleşmeye çalışacağız. Kaybettiğimiz tüm canlarımıza rahmetle” sözlerini kullandı.

AKŞENER: O DERİN ÇARESİZLİĞİ UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ise “Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların 1. yılında, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Büyük Allah´tan rahmet diliyorum. Memleketimizi yasa boğan o büyük acıyı ve o derin çaresizliği unutmadık, unutturmayacağız. İnsanımızı duyan, anlayan ve yaşatan kentleri daima birlikte inşa edeceğiz” dedi.

ALTUN: TANIMI GÖRÜLMEMİŞ BİR ACI BIRAKAN FELAKETİNİN ÜZERİNDEN BİR YIL GEÇTİ

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun ise yaptığı paylaşımda hayatını kaybedenlere rahmet ve yaralananlara şifa dileyerek, “6 Şubat 2023’te yaşadığımız ve yüreklerimizde tanımı görülmemiş bir acı bırakan sarsıntı felaketinin üzerinden bir yıl geçi. `Asrın felaketi´ olarak nitelenen zelzelelerde kaybettiğimiz 53 bin 537 canımıza Allah´tan rahmet, yaralananlara şifa ve yakınlarını kaybeden her bir kardeşimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Cenab-ı Allah, en sıkıntı vakitte bile `Asrın Birlikteliği´ni ortaya koyan necip milletimizi ve hoş ülkemizi her türlü afet ve tehlikeden koruma buyursun” dedi.

MSB: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Milli Savunma Bakanlığı´nın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Milli Savunma Bakanlığı olarak 6 Şubat zelzelesinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, kederli ailelerine baş sıhhati ve sabır diliyoruz Milletimizin başı sağ olsun” denildi.

AFAD: KAYBETTİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN ACISI BİRİNCİ GÜNKÜ ÜZERE TAZE

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, “Bundan tam bir yıl evvel bugün, 6 Şubat günü saat 04.17´de hepimizi derinden sarsan Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı ile sarsıldık. Bu sarsıntının akabinde geniş bir alanda tesirli olan çok sayıda sarsıntı yaşadık. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısı birinci günkü üzere taze; yüreğimizi yakmaya devam ediyor. Birinci andan itibaren Devletimizin tüm imkanları ile Milletimizin yanında olduk; tarihin en büyük arama kurtarma ve güzelleştirme çalışmalarını başlattık. Bu süreçte, Devlet-Millet birlikteliği ile dünyada eşine az rastlanır bir dayanışma gösterdik; asrın felaketini asrın birlikteliğine dönüştürdük. Tüm ilgili kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve aziz Milletimizin dayanağı ile gönülden gönüle köprüler kurduk; bir olduk, birlik olduk. Yaralarımızı el birliği ile sardık, afetin izlerini silmek için daima birlikte çalıştık. Afetlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı; yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin 45´inci dakikasında afetin büyüklüğü, tesir alanı ve kış mevsiminin şiddetli şartları hızla değerlendirilmiş; Türkiye Afet Müdahale Planı´na (TAMP) nazaran sarsıntının düzeyi 4 olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda milletlerarası davete çıkılmış, 90 ülkeden gelen 11 bin 488 arama kurtarma grubu süratle sarsıntı bölgesine sevk edilmiştir. Asrın Felaketinden Asrın Birlikteliğine” tabirlerini kullandı.

KAYNAK: DHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Siyasilerden 6 Şubat iletisi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin