Murat Kurum, Risksiz İstanbul projesini anlattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Lider adayı Murat Kurum, Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Toplantıda Siztem İstanbul’un ayrıntıları, slayt gösterisiyle tanıtıldı. Tanıtımda, “Yalnızca tahlile odaklanan bir vizyondur Sistem İstanbul. Kentsel dönüşümle risksiz İstanbul. İstanbul’da riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacağız. Biz hazırız, İstanbul hazır, Türkiye hazır…” kelamları yer aldı.

Akabinde kürsüye gelen Kurum, konuşmasında şu tabirleri kullandı;

“İstanbul’un artık sevgiye, kucaklaşmaya, müsamahaya, kardeşliğe gereksinimi var”

Çok teşekkür ediyorum. İstanbul’un artık sevgiye, kucaklaşmaya, müsamahaya, kardeşliğe muhtaçlığı var. Biz tüm İstanbullular için, bu kardeşliği, dostluğu büyütmek için siz değerli dostlarımızla bir ortadayız. Sizleri sevgi, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantımız’ın akabinde ikinci buluşmamız olan Afetlere Dirençli Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantımız için yine bir ortadayız.

“İstanbul’u daima birlikte Türkiye’nin öncü kenti yapacağız”

Aziz İstanbullular biz gayeimizi en baştan söyledik. İstanbul’u daima birlikte Türkiye’nin öncü kenti yapacağız. İstanbulumuzu afetlere karşı nasıl hazırlayacağımızı tüm ayrıntılarıyla aktaracağız. Kentsel dönüşümden kent meydanlarına, sanayi alanlarımızın dönüşümünden iklim değişikliğiyle uğraşımıza kadar çok geniş bir yelpazede hazırladığımız sunumumuzu yapacağız.

“Tüm takımımızla canla başla çalışıyoruz”

Bugün bizi izleyen ve burada bulunan tüm İstanbul sevdalıların tıpkı ülkü etrafında toplandığını da çok güzel biliyoruz. Hepimiz İstanbul’a hizmet etmeyi en büyük görev ve sorumluluk olarak görüyoruz. Tarihimizden aldığımız ilhamla hoş bir geleceği daima birlikte hazırlıyoruz.

İstanbulluların gurur duyacağı bir belediyecilik anlayışının bu kentin her sokağına hakim kılmak için tüm takımımızla, Cumhur İttifakımızla, belediye liderlerimizle, milletvekillerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz. 

Bu yolda ilerlerken İstanbulluları yalnızca birer dinleyici olarak görmüyoruz.

“25 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışıyoruz”

Milletimizin her bir ferdini paydaşımız olarak görüyor, İstanbul’u yönetecek takımın birer üyesi olarak görüyoruz. Sokakta daima söylediğim üzere biz İstanbul’un sorunlarına bugün değil 25 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışıyoruz. Daima üreten, çözen tarafta olmanın gururuyla çeyrek asırdır İstanbulumuzu 100 yıl yaşayacak ve bu manada milletimizi refaha kavuşturacak yapıtlarla donattık.

Bunları yaparken kesinlikle bir fikir vardır, bütünlük vardır. İnanın 25 yılda ulaştığımız maksatların her birine bütüncül bakış açısıyla milletimizle el ele vererek ulaştık. İnsanımızın inançlı bir yuvada yaşama hakkını düşünürken, süratli ulaşım hakkını da ihmal etmedik.

Temiz bir etrafta yaşama hakkını savunurken, toplumsal belediyeciliği göz gerisi etmedik.

“Bizim İstanbul’a ne kazandıracağımız ortadadır”

Bunları neden anlatıyorum değerli konuklar; zira birazdan anlatacağım her bir projemizin ne vakit başlayıp ne vakit biteceği muhakkaktır. Maliyeti aşikâr. İnsanımıza yararı, etrafa yararı aşikardır. Projelerimizi hangi sistemle yapacağımız ve nasıl sonuçlandıracağımızı ve buna ait İstanbul’a ne kazandıracağımız şimdiden ortadır. Bizim gerçek belediyecilik tanımımız tam olarak böyledir.

“İstanbul’u yöneten Cumhuriyet Halk Partili mevcut idare geçtiğimiz 5 yılın sonunda her alanda başarısız olmuştur”

Neden bu kadar özeniyoruz? İşlerimizin üzerine neden bu kadar titriyoruz? Nedeni çok açıktır. Bu itinanın sebebi, İstanbullu kardeşlerimizin topyekun mutluluğudur. Her işimizin merkezinde yalnızca sizler varsınız, İstanbul, İstanbullular var. Pahalı İstanbullular bugün İstanbul’u yöneten Cumhuriyet Halk Partili mevcut idare geçtiğimiz 5 yılın sonunda her alanda başarısız olmuştur. İstanbullular başarısız geçen bu yılların akabinde artık çaresiz değildir. Deva insanı merkeze alan hizmet anlayışıdır. Sistemli bir çalışmayla birlikte Siztem İstanbul’dur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Kurum, Risksiz İstanbul projesini anlattı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin