Murat Kurum, Hak-İş Federasyonu Genişletilmiş Vilayet Liderleri toplantısında konuştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hak-İş Federasyonu Genişletilmiş Vilayet Liderleri toplantısında konuşan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Lider adayı Murat Kurum, değerli bildiriler verdi.

Çözüm odaklı bir profile sahip olan Kurum, 22 yıl boyunca emekçiye, memura ve emekliye verilen dayanakların altını çizdi.

Bundan sonraki süreç için takviyelerin devam edeceğini de söyleyen Kurum, şu tabirleri kullandı;

“Sendikalarımızla birlikte yerli ve ulusal bir duruşu daima birlikte sergiledik”

“Biz 22 yıldır çalışanımızın, memurumuzun emeklimizin hak arama çabasına daima dayanak verdik. Bu yolda çalışan HAK-İŞ üzere sendikalarımıza, işçi kardeşlerimizin yarınlarına ve yarınlar için adımlara daima paha verdik.

Sadece hakların elde edilmesi noktasında değil inanın devletimiz bu manada ilerlediği tüm yollarda, en kritik süreçlerde, dönemeçlerde sendikalarımızla birlikte yerli ve ulusal bir duruşu daima birlikte sergiledik.

“İşçimizin, kardeşlerimizin yüzü her vakit gülsün”

Biz personelimiz için alın terimiz, emeğimiz için daima birlikte bu çabayı vereceğiz. İstiyoruz ki çalışanımızın, kardeşlerimizin yüzü her vakit gülsün. Siz her şeyin en hoşuna layıksınız, gururumuzsunuz. Allah hepinizden razı olsun.

“Beraber kazanacağız”

31 Mart’ta birlikte kazanacağız. 31 Mart’tan sonra da sizlerle birlikte çalışacağız ve kentimiz için çalışacağız ve Sultan Fatih’in kenti aziz İstanbul’umuz için çabamızı gece gündüz yapmaya devam edeceğiz.

“Sendikalarımız bundan evvelki vazifelerinde olduğu üzere belediyede de bizim yol arkadaşımız olacak”

1 Nisan’da vazifeye geldiğimizde bakanlığım periyodunda de daima koruduğum bir ilkeyi inşallah İBB’de uygulayacağız.

Katılımcılığı en üst düzeye çıkaracağız. Yani sendikalarımız bundan evvelki vazifelerinde olduğu üzere belediyede de bizim yol arkadaşımız olacaklar.

Birlikte iştişare etmekle kalmayıp, icraatı da, projeyi de birlikte uygulayacağımız paydaşlarımız olacaktır. Öncelikle çalışanlarımızın, emekçi kardeşlerimizin ve memurlarımızın haklarına, çalışma şartlarına dair tüm iyileştirmeleri sizlerle birlikte tasarlayıp, uygulayacağız.

“İşçi ile belediye idaresi ortasındaki uyuşmazlıkları çözeceğiz”

İşçi ile belediye idaresi ortasındaki uyuşmazlıkları ki buradan ilan ediyorum; personel ve işçi kardeşlerimize hep onların yanında olarak, müspet ayrımcılık yaparak birlikte çözeceğiz.

İstanbul’daki tüm dallarda çalışan personel kardeşlerimize yönelik sendikalarımızın düzenlediği özel eğitim programlarına da maddi ve manevi açıdan tüm takviyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz vereceğiz.

İstanbul’daki ulaşım sorununa dair

İstanbul’un ekonomik potansiyelini hayata geçirilmesinin önündeki en büyük 2 pürüz;

Kayıp 5 yılda dönüşümün durması ve trafik çilesidir. Bunu bugün nereye gitseniz, hangi sokağa gitseniz, hangi ilçede vatandaşımızla karşılaşsanız bundan artık illalah etmiş durumdalar.

Her gün trafikte kaybettiğimiz saatler, tüm işletmecilerimize, personelimize, işçimize, esnafımıza geri döndürülemeyen bedeller ödetmiştir.

Halbuki İstanbul, Türkiye iktisadının lokomatifidir, itici gücüdür. İstanbul’un kilitlenmesi demek Türkiye’nin kilitlenmesi demektir. Ulaşım sorunu çözülmüş bir İstanbul, tüm işletmelerin, personel kardeşlerimizin daha çok işi daha az maliyetle yapması demektir.

“CHP’li idare ve temsil ettiği zihniyet…”

CHP’li idare ve temsil ettiği zihniyet maalesef çözümsüzlük siyasetini 5 yıl boyunca bu kentte hakim kılmış ve İstanbul’umuzun ekonomik performansını bile isteye yavaşlatmıştır.

Kentsel dönüşüm süreci

İstanbul’u hem sarsıntıya hazırlayan hem de bu manada mahallî ekonomiyi ve istihdam imkanlarını en üst noktaya taşıyan kentsel dönüşüm için var olan gücümüzle sizlerle birlikte çalışacağız.

İstanbul’da 5 yılda 650 bin konut üreteceğiz, 100 bin toplumsal konut yapacağız. Bu konutlar kiralanacak ve kentsel dönüşüme giren kardeşlerimize, 39 ilçeye yetecek biçimiyle bu projeleri gerçekleştireceğiz. Benim kentsel dönüşüme giren kardeşim bizim yaptığımız bu meskenlerde kirada oturacak. Projesinin bitmesini bekleyecek.

Bittiği vakit bu projelerde yerlerini almış olacak. Bu konutlarımzın kira fiyatları makul olacak. Hem İstanbul’daki kira fiyatlarının düşürülmesine hem de vatandaşımıza bu manada takviye olmak için bu projeyi yapacağız.

“Kooperatiflere KİPTAŞ eliyle takviye vereceğiz”

Memurlarımızın, emekçilerimizin, işçi kardeşlerimizin kuracakları kooperatiflere de KİPTAŞ eliyle proje ve üretim üzere teknik takviyeler vereceğiz. Sendika üyesi kardeşlerimiz bir ortaya gelecekler ve bu birliktelikle birlikte biz büyükşehir belediyesi olarak KİPTAŞ eliyle her türlü takviyesi vereceğiz.

“Herkesi kucaklayacağız”

Biz İstanbul’un her anında yanında olacağız. Milletimizle bir arada olacağız.

İstanbul’u yersiz gündemlerle vakit kaybettirenlerden olmayacağız. 5 yıldır İstanbullular hizmet ve eser yerine yalnızca algı çalışmalarını görüyorlar.

Artık ‘herkesi kucaklayacağız’ deyip milleti kutuplaştırma eforlarını milletimiz görüyor. Biz gerçek olacağız, samimi olacağız, tüm İstanbullularla dost olacağız, yoldaş olacağız, kardeş olacağız.

“5 yılda yere düşürülmeye çalışılan o 570 yıllık onuru, gururu tekrar ayağa kaldıracağız”

Sizlerin emekleriyle, alın teriyle bugüne getirdiğimiz İstanbul’umuzu 5 yılda yere düşürülmeye çalışılan o 570 yıllık onurunu, gururunu sizlerle birlikte yine ayağa kaldıracağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Murat Kurum, Hak-İş Federasyonu Genişletilmiş Vilayet Liderleri toplantısında konuştu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin