Cumhurbaşkanı Erdoğan aday tanıtım toplantısı için Şanlıurfa’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı’nın çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı bugün de Şanlıurfa İlçe Belediye Lider Adayları Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Öncesinde salon önünde bekleyen kalabalığa hitap eden Erdoğan, akabinde toplantı alanına geçti.

“Endişe etmeyin dimdik ayaktayız, ayakta olacağız”

Burada coşkulu vatandaşlara hitap ederek şu tabirleri kullandı:

“Dün Kahramanmaraş’ta 6 Şubat zelzelelerinin birinci yıl dönümünde zelzele şehitlerimizi fatihalarla yad ettik. Bir yılda zelzele bölgesinde yapılan çalışmaların icmalini çıkartırken inşası tamamlanan konutların kura çekimi ve anahtar teslimi merasimlerini gerçekleştirdik. Daha evvelki günlerde de Hatay ve Gaziantep’te de tıpkı merasimleri yapmıştık. Bugün de biraz sonra Harran Üniversitemizin spor salonunda Şanlıurfa’da inşası tamamlanan bin 314 konutun kura çekimi ve anahtar teslimi merasimine katılacağız. Allah’ın müsaadesiyle yıl sonuna kadar sarsıntı bölgesinde 200 bin konutun teslimini tamamlayarak acil muhtaçlıkları büyük ölçüde gidermiş olacağız.

Evliyalar kenti Şanlıurfa, huzurun, inancın, kardeşliğin değerini çok uygun bilir. Hiç telaş etmeyin dimdik ayaktayız, ayakta olacağız. Tarih boyunca büyük medeniyetlerin merkezlerinden biri olarak insanlığa hizmet etmiş Urfa bölgesinin bizim kalbimizde başka bir yeri var. Bunun için demokrasi ve kalkınma atılımlarımızın en hoş örneklerini Şanlıurfa’mızda hayata geçirmeye özel kıymet verdik. Ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetlerden Şanlıurfa’nın hak ettiği hissesi almasını sağlayacak yatırımların şahsen takipçisi olduk.

“Çalışmaların eksiksiz ve hızla yürümesini temin ettik”

Bununla da kalmadık devlet idaresi deneyimi ile öne çıkan arkadaşlarımızı kentimizde görevlendirerek çalışmaların eksiksiz ve hızla yürümesini temin ettik. Tabi Şanlıurfa üzere hem tarihi ve kültürel birikimi varlıklı. Hem insan kaynağı çeşitli. Hem gelişim potansiyeli yüksek bir kenti hayalleri ile buluşturmak o denli kolay olmuyor. Daima birlikte çok çalışmamız gerekiyor.

Sadece çalışmak da yetmiyor, daha değerlisi birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi sıkı tutmamız, ortamıza kimseyi sokmamamız, basiret ve feraseti elden bırakmamamız gerekiyor. Maddi ve manevi kıymetleri ile çok mübarek, çok bereketli olan bu kent birebir vakitte içinde pek çok zorlukları da barındıran bir yapıya sahiptir.

“Şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkar edemez”

Sizler şahitsiniz biz sizlerin iradesine hürmetten asla taviz vermeden hem kentin daha uyguna gitmesi için ne gerekiyorsa onu yapmaya çaba gösterdik. Devlet yatırımlarını planlarken de, kamu görevlilerini atarken de, parti teşkilatımızı oluştururken de, milletvekili ve belediye lider adaylarımızı belirlerken de hep tıpkı anlayışla hareket ettik.

Şanlıurfa’nın isminin ardına saklanıp, Şanlıurfalıların iradesini istismar edip kendi ajandaları, kendi gündemleri, kendi kişisel hesapları peşinde koşanlardan asla olmadık. Hepimiz beşeriz, elbette eksiklerimiz, hatta yanlışlarımız çıkabilir. Lakin ihlasımızı ve kentimize kazandırdıklarımızı kimse inkar edemez.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Lider Adayımızı da ilçelerimizin belediye lider adaylarımızı da bu hüsnüniyetle belirledik. Pek çok aday adayı ortasından en az kırgınlığa yol açacak, kentimize en âlâ hizmeti yapacak, Şanlıurfa’ya katkı verecek isimlerle 31 Mart’ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık.

“Herkes siyasetçi olabilir ancak devletçi olamaz”

Geçmişte bizimle birlikte yol yürüyüp, yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir. Herkes siyasetçi olabilir fakat devletçi olamaz. Keşke her vakit, her durumda ülkü olanı elde edebilsek. Bizim bu cins tartışmalarla kaybedecek ne vaktimiz ne de boşa harcayacak gücümüz vardır. Daima birlikte işimize bakacağız. Yol onun, varlık onun, gerisi daima angarya. Yüz üstü çok süründün ayağa kalk Sakarya dedik ya.

“Kimsenin bizi kendi kısır tartışmaları içine çekmesine müsaade vermeyiz”

Mesele yatırımlarla kentimize eser kazandırmaksa, insanımıza hizmet etmekse, bu konularda üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmaları içine çekmesine müsaade vermeyiz.

İsmail Fakirullah Hazretlerinin şu sözündeki hakikati aklımızdan çıkarmamalıyız; Beni anlamayan yakınım da olsa uzağımdır. Beni anlayan uzağım da olsa yakınımdır. Evet, bizi anlayanlarla gayretimizi sürdüreceğiz. Amacımız 31 Mart’ta sandıkları patlatarak Şanlıurfa’yı büyükşehir ve ilçeleriyle Türkiye Yüzyılı’na hazırlamanın yollarını aramak, alt yapısını kurmak, adımlarını atmaktır. Buna var mıyız? Buna hazır mıyız? Allah’ın müsaadesiyle birazdan sizlerin huzuruna çıkartacağımız belediye lider adaylarımızla bunu başaracağız. Bunun dışındaki her şey nezdimizde teferruattan ibarettir.

“Ekonomimizi çökertmek için yürütülen operasyonlar bu oyunun parçasıydı”

Hatırlarsanız 2011 seçimlerinin akabinde 2023 amaçlarımızla büyük bir atılımı hayata geçirmiştik. Bu büyük atılımın önü, Seyahat olaylarıyla başlayıp, hala devam ettirilen bir dizi maniyle kesilmeye çalışıldı. FETÖ ihanet çetesinin darbe teşebbüsleri bu oyunun bir kesimiydi. PKK ve DHKP-C üzere terör örgütlerinin harekete geçirilmesi bu oyunun bir kesimiydi. Çukur terörü bunun bir kesimiydi. Proje terör örgütü DEAŞ’ın üzerimize salınması bu oyunun bir kesimiydi. Hudutlarımız boyunca kurulmaya çalışılan teröristan bu oyunun bir kesimiydi. Komşularımız ve kimi müttefiklerimizle yaşadığımız pek çok gerginlik de bu oyunun bir kesimiydi. İktisadımızı çökertmek için yürütülen operasyonlar bu oyunun kesimiydi. Milletimizle omuz omuza vererek, tüm bu oyunları bozduk.

CHP’ye eleştiri

Tüm bu süreçte milletimiz Cumhuriyet tarihinin en büyük imtihanını alnının akıyla verirken, siyaset kurumunun muhalefet tarafı sınıfta kalmıştır. Elbet, burada birinci derecede sorumluluk ana muhalefet sıfatıyla CHP’ye aittir. Bu partinin yöneticileri lafa gelince Cumhuriyet’in kurucu fırkası olmaktan dem vururlar. İşlerine geldikçe Cumhuriyetimizin banisini istismar ederler. Tek ayak üstünde 40 palavra söylerler. Uzunca bir müddettir ülkenin ve milletin düşmanı kim varsa onların değirmenine su taşımaktan geri durmazlar. Ülkenin ortak çıkarlarından kopmuş bir siyasetin ucunun nerelere varabileceğini CHP yöneticileri örneğinde gördük. Bu parti ülkemize yönelik bir toplumsal kaos operasyonu olan Seyahat olaylarına sahip çıktı. Bu parti FETÖ ihanet çetesinin montaj kasetlerini aylarca Meclis kürsüsüne taşıyarak darbe teşebbüsüne ortak oldu.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan aday tanıtım toplantısı için Şanlıurfa’da

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin