Bahçeli’den CHP’ye reaksiyon: DEM’lenmiş bir siyasete hayır diyorum

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında açıklamalarda bulundu.

Açıklamalardan öne çıkanlar:

“Özgür Beyefendi maşallah ayakkabı mağazası gibisiniz”

MHP’nin medeniyet tasarımı, millet tanım ve analizi, malum siyasi partilerin anlayamayacağı kadar derindir. Türkiye düşmanlarının tadilatından geçip, kaynağıyla bağını koparan muhalefet partilerinin, sığ ve kısır bir polemik gündeminde sürüklenmeleri, seçenek ve ümit olmaktan çıktıklarının göstergesidir.

Ne CHP’nin ne de silik gölge üzere duran öbür muhalefet partilerin gündemi, ülkemizin gerçekleriyle örtüşmemektedir. Muhalefet siyasi iflas bayrağını çekmiştir. Özgür Beyefendi, demli çay içip içmediğimizi merak etmiş. Boşuna zahmet etmesin… Çayı severiz, hekimlerin tavsiyesine uyarak; açık olursa daha da severiz. Fakat demin çayda, yemin at da olmasını bekleriz. Özgür Beyefendi maşallah ayakkabı mağazası üzeresiniz. Allah için sizde her ayağa uygun bir numara olduğu görülüyor.

“Milliyetçilik halka dayalı bir görüş olduğu için ırkçılığı reddetmiştir”

Bugünkü toplantımızı takip eden bütün vatandaşlarımızı yürekten selamlıyorum. Tarihe bakmadan atılacak her adımın jenerasyonlar ortasında kopukluklar yaratacağını düşünüyorum. Milliyetçilik tarih hakkında bir yorum ve pratikliklerden ibaretti. Milliyetçilik halka dayalı bir görüş olduğu için ırkçılığı reddetmiştir. Adil ve eşit dağılımı temel almıştır.

Geçtiğimiz 9 Şubat günü MHP’nin kuruluş yıl dönümünü andık. Türk milliyetçiliğinin 3 hilal çatısı altında kurumsallaşması bölge siyasetini de farklı açılardan etkilemiştir. Tekleyen demokrasi hayatımıza yeni bir fırsat sunmuştur. Anadolu’nun ruh zenginliğini, istikbalin güçlü Türkiye’sinin inşasını hedeflemiştir.

“Bu dava kutludur”

24 yıl evvel 100.yılla kontrat yaparken Türk zamanının ve Türk yüzyılının hayalini kurduk. 55.yıl dönümü münasebetiyle Ankara’da düzenlediğimiz toplantı harika bir havada geçmiştir. 55 yıl yürektir yükseliştir. 55 yıl gururdur, şeriftir ve şehadettir. Tuzak kurdular karalamalar attılar şükürler olsun hayalleri kabusa döndü.

Bu dava kutludur. Hakkın ve halkın davasını sekteye uğratacak bir alçak şimdi doğmamış doğması da beklenemez. Ülkücü doğduk ülkücü yaşadık ecel kapıyı çaldığında can emaneti ülkücü olarak teslim edeceğiz.

Partimiz tam 55 yıldır gücünü milletten alan siyasal bir niyet hareketidir. Millet olmakla ulusal devletler doğmuştur. Milliyetçilik bu gerçeğin şuurla kavranmasıdır.

Alper Gezeravcı açıklaması

Alper Gezeravcı kardeşimize vatanına beğenilen geldin diyor, Türk çocuklarının gelecekte uzaya çıkmalarını diliyorum. Hayal ettiğimiz her şeyin vakti geldiğinde gerçeğe dönüşeceğine inanıyorum. Dünyayı Türkçe okumanın yanında artık uzaya da Türkçe bakmanın vakti gelmiştir. O vakit Türk döneminde, Türkiye Yüzyılı’nda tecessüm edecektir.

MHP için cihan hakimiyetinin yanı sıra uzay hakimiyeti mefkuresinin de perdesi açılmıştır. Bu mefkureyi keskin zeka, süratli sezgi, güçlü idrak ve irade sahibi Müslüman Türk milleti sahiplenecek, bayrak üzere taşıyacaktır.

“Aşağılık kompleksine kapılanları hayatımızdan çıkaralım”

Türk ve Türkiye Yüzyılı, barış ve huzur içinde yaşamanın, yüksek gayeleri ulusal birlikle yakalamanın muazzam imkanlarıyla doludur. Kâfi ki ağızları palavra ambarından ibaret olanlara kulak asmayalım. Kâfi ki aşağılık kompleksine kapılanları hayatımızdan çıkaralım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bahçeli’den CHP’ye reaksiyon: DEM’lenmiş bir siyasete hayır diyorum

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin