Ankara’da 3600 ek gösterge görüşmesi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüştü. Görüşmede, birinci dereceye 3600 ek gösterge verilmesi ile ilgili çalışmaların bir an evvel başlaması ve hızlı olarak hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Ali Yalçın ve Vedat Işıkhan’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Lider Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da katıldı.

7. Periyot Toplu Mukavele ile kayıt altına alınan birinci dereceye 3600 ek gösterge verilmesi ile ilgili çalışmaların acil olarak başlaması için resmi yazıyı geçtiğimiz günlerde bakanlığa ilettiklerini hatırlatan Yalçın, “5,3 milyon kamu görevlisini ve emeklisini ilgilendiren ve emekli aylıklarında değerli derecede artış sağlayan ek göstergelere ait çalışmaya ek olarak, kamu vazifelileri ve emeklilerinin hayata geçmesini beklediği ‘1. Dereceye 3600 Ek Gösterge’ çalışmasının bir an evvel başlaması ve çalışmanın çabuk olarak TBMM’ye sunulmasını bekliyoruz” tabirlerini kullandı.

Yalçın, 7’nci Periyot Toplu Mukavele ile kayıt altına alınan; 4688 sayılı kanunun üniversal unsurlara uyumlu hale getirilmesi, Harcırah Kanunu ile Devlet Memurlarına Yiyecek Yardımı Yönetmeliği’nin günün kaidelerine nazaran düzenlenmesine ait teklifleri Bakan Işıkhan’a iletti.

Toplu kontrat kararlarının uygulanması noktasında yaşanan tereddütleri ve hami giysi materyali kararının uygulanması noktasında yaşanan sıkıntıları da lisana getiren Yalçın, problemlerin tahlili noktasında vakit kaybedilmeden ilgili çalışmaların başlaması gerektiğine vurgu yaptı.

Kamu vazifelilerinin talep ve beklentilerini önemsediklerini belirten Bakan Işıkhan ise gerekli çalışmaların hayata geçirilebilmesi için yetkili sendika olan Memur-Sen ile diyalog sisteminin süreceğini lisana getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ankara’da 3600 ek gösterge görüşmesi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin