22 vilayet için turuncu ve sarı kodlu alarm! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin batı bölümlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu ve Eskişehir etraflarının sağanak yağışlı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Antalya ve Isparta etrafları ve Burdur’un doğu kısımlarında kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu bölümlerde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Son değerlendirmelere nazaran; Yağışların Çanakkale ile Balıkesir’in batı ilçelerinde, Edirne ve Kırklareli etraflarında, öğlenden sonra İzmir ve Aydın etrafları ile Manisa’nın batısında kuvvetli (21-50 kg/m2), Balıkesir’in batı ilçeleri, Çanakkale’nin güneydoğusu ile Muğla’da çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgarın da güney taraflardan kuvvetli ve kısa periyodik fırtına biçiminde (50-70 km/saat, kıyılarda 80 km/saat) eseceği varsayım ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, lokal dolu yağışı, kıyı bölümlerde hortum riski, çatı uçması üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege ile Batı Akdeniz’de güneyli taraflardan yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) Kıyı Ege’de vakit zaman fırtına (60-80 km/saat) biçiminde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

22 VİLAYET İÇİN TURUNCU VE SARI KOD

Balıkesir, Çanakkale ve Muğla’da tesirli olması beklenen kuvvetli sağanak nedeniyle turuncu kodlu ihtar verildi. 19 vilayette ise yağışlar ve çığ tehlikesi nedeniyle sarı kodlu ihtar verildi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Genellikle modüllü, batısının yer yer çok bulutlu, Çanakkale’nin kıyı kesitleri ile vakitle bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların batı bölümlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güneyli istikametlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 17°C
Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 17°C
Modüllü vakitle çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 13°C
Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 21°C
Modüllü vakitle çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Genellikle kesimli, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların kıyı bölümlerinde lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli taraflardan yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) kıyı kısımlarında yer yer fırtına(60 – 80 km / saat) formunda esmesi bekleniyor. İç bölümlerinde pus ve yer yer sis görüleceği iddia ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 14°C
Kesimli, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 18°C
Kesimli, yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İZMİR °C, 18°C
Modüllü çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 11°C
Modüllü çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in aralıklı sağanak yağışlı, kıyı kesitlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların Antalya ve Isparta etrafları ile Burdur’un doğu ilçelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. İç kısımlarında sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ADANA °C, 22°C
Kesimli ve az bulutlu

ANTALYA °C, 19°C
Kesimli çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY °C, 19°C
Kesimli ve az bulutlu

MERSİN °C, 22°C
Modüllü ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Eskişehir, gece saatlerinde Ankara etraflarının sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ANKARA °C, 16°C
Kesimli ve az bulutlu, gece saatlerinde sonra sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 14°C
Kesimli ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KONYA °C, 14°C
Kesimli ve az bulutlu

YOZGAT °C, 14°C
Kesimli ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Düzce, Zonguldak, Bartın ve Bolu etraflarının sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Bölgenin iç kısımlarında sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU °C, 15°C
Modüllü ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 20°C
Kesimli ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 18°C
Kesimli ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 21°C
Modüllü ve az bulutlu, öğlen saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. İç kısımlarında sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölgenin doğusunun iç kısımlarının dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ARTVİN °C, 14°C
Kesimli ve az bulutlu

SAMSUN °C, 21°C
Modüllü ve az bulutlu

TOKAT °C, 20°C
Kesimli ve az bulutlu

TRABZON °C, 21°C
Kesimli ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, güneydoğu bölümlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, 8°C
Modüllü ve az bulutlu

KARS °C, 5°C
Modüllü ve az bulutlu

MALATYA °C, 13°C
Modüllü ve az bulutlu

VAN °C, 7°C
Modüllü ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 16°C
Kesimli ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 14°C
Modüllü ve az bulutlu

SİİRT °C, 16°C
Kesimli ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 17°C
Kesimli ve az bulutlu

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
22 vilayet için turuncu ve sarı kodlu alarm! Meteoroloji’den son dakika uyarısı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin